Skip to main content

Подільські Товтри - національний парк

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:25

Національний парк "подільські товтри"
Подільські Товтри - це гірський кряж на Хмельниччині. Скелясті пасма живописно піднімаються над рівниною 60-65-метровими хвилями. Вибагливі пейзажі Подільських Товтр приваблюють сюди чимало туристів, а для збереження цього куточка природи влаштовано природний заповідник.
Подільські Товтри: національний природний парк
Місцевість Подільських Товтр придатна для багатьох видів активного туризму: пішохідного, автомобільного, велосипедного, кінного, водного. Вершини гір облюбували прихильники дельта- і парапланеризму. Під захистом гір тут виник унікальний мікроклімат, сприятливий для оздоровлення. Крім того, на території Товтр є джерела цілющих мінеральних вод.

Подільські Товтри: національний природний парк
Подільські Товтри утворилися 15-25 млн років тому з узбережних рифів Сарматського моря. У X-XIII ст. ця місцевість була значним культовим центром слов'янського язичництва - останнім оплотом древнеславянськой культури. Центром було місто Бакота, яке було затоплене при створенні Новодністровської ГЕС. Від історичного міста залишився лише Бакотський печерний монастир на Білій горі, заснований в X-XI ст., - Видовбані в товщі скелі печери з двоярусною печерною церквою.

Подільські Товтри: національний природний парк
Серед скель кряжа трапляються вибагливі форми: Сова, Голова Витязя, Голова Велетня. У Товтрах чимало печер, серед яких найвідомішою є печера Атлантида, обладнана для відвідування туристів. Це триярусний лабіринт залів, коридорів і переходів, загальна довжина яких становить близько двох кілометрів.
На території Національного парку Подільські Товтри росте близько 17 тис. Рослин, з яких 300 ендемічних видів і 60 - занесених до Червоної книги України. Найбільш широко світ унікальних рослин представлений в Врублівецький лісі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Хмельницька область
Contact number
2 613,16 км²
Заснований: 27 червня 1996 року
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України