Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла - Камянець-Подільський

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:28

Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла - у Камянці-Подільському
       Місто Камянець-Подільський на берегах річки Смотрич вперше згадується у вірменських хроніках середини XI ст. На території сучасної України важко знайти місто, захисту якого природні умови сприяли краще. Старе місто розташоване практично на острові, який річка Смотрич вимила за кілька сотень тисяч років в щільних вапняках старше 400 млн років. Фантастично мальовничий каньйон (шириною 100-300 м і зі стрімкими стінами висотою 40 м) колись з наближенням ворога за допомогою системи шлюзів заповнювався водою, до залучення в військових кампаніях важкої артилерії робило місто практично невразливим.

       Розташований на правом, скелястому березі річки старий замок заміняв єдиний шлях до міста і був його головним форпостом. Напроти нього, за каньйоном в Старому місті стоїть відомий храм Камянець - костел Святих Апостолів Петра і Павла, якнайкраще свідчить про значне, а колись і провідному, польському суспільстві багатонаціонального міста-фортеці. Ансамбль споруд кафедри, яку іноді називають Малим Вавелем Поділля, складається з Петропавлівського костелу, дзвіниці, тріумфальної воріт і турецького мінарету. Тут поєдналися елементи, притаманні різним архітектурним стилям - ренесансу, бароко, неоготики.

Історія виникнення Петропавлівський кафедральний собору У Камянці-Подільському

       Корпус початкового кафедрального костелу Святих Петра і Павла з вівтарем на місці нинішнього головного входу і хорів з'явився в 1430 році. Згодом (в XVI- XVII ст.) Головною пам'яткою обросло кількома каплицями, а в 1648 за півтора десятка метрів від північно-східного боку храму побудували кам'яну триярусну (через два століття додався четвертий), перекриту високим четирехскатной шатровим дахом дзвіницю.

       Під час окупації Поділля Османською імперією (1672-1699) кафедральний костел перетворили на мусульманську мечеть, про що нагадують залишки мінарету, побудованого турками біля парадного фасаду храму. Головний вхід на територію ансамблю в 1781 в честь відвідування Петропавлівського костелу в Кам'янці - Подільському польським королем Станіславом Августом прикрасила Тріумфальна арка зі статуями святого Яна Непомуки і янголят.

       У післявоєнні роки в костелі відкрили - можна сказати традиційно - відділ атеїзму місцевого історичного музею, 1978 г. - зал органної музики, і тільки 1990 храм повернули римо-католицькій громаді. Через рік Римський Папа Іван Павло II відродив місцеву єпархію, і тепер костел Святих Апостолів Петра і Павла є кафедральним храмом Кам'янець-Подільської єпархії Римсько-католицької церкви в Україні.
       1977 рік насичений багатьма історичними пам'ятками Кам'янець-Подільський був перетворений на державний заповідник, а в роки незалежності України трансформовано на Національний історико-архітектурний заповідник «Кам'янець». Каньйон річки Смотрич претендує на внесення до Списку пам'яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як видатні загальне твір природи і людини.

Як дістатися до Петропавлівського кафедрального СОБОРУ У Кам'янці-Подільському
       Від Привокзальної вулиці 1 (центральний ж / д вокзал в Кам'янці - Подільському) необхідно пройти 640 метрів в напрямку проспекту Грушевського. Далі повернути ліворуч. Пройти 1.4 кілометра по Грушевського, потім повернути праворуч на вулицю Князів Корітовічей. Далі пройти 1.6 км в напрямку вулиці Татарській 20 (Петропавлівський Кафедральний собор). Так само Ви можете дістатися до Петропавлівського Кафедрального собору в Кам'янці-Подільському та на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 09:00 до 18:00

Контакти
Область
Хмельницька область
Contact number
Заснування: 1375 року
Початок будівництва: 1428 року
Завершення будівництва: численні будівництва й перебудови протягом XVI—XVII ст.ст. 1757
Римо-Католицька Церква
Архітектурний стиль