Черкаси

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:30

Памятки Черкас
Місто Черкаси і його околиці славляться своєю мальовничістю і буйством природи. Цей край багаторазово оспіваний відомими українськими поетами та письменниками, а сучасні художники і донині продовжують зображувати на своїх полотнах Дніпрові кручі.

Однак цікавляться красою Черкас не тільки нащадки козацького роду. Не так давно в історичних архівах були знайдені записи, які свідчать, що 7 тис. Років тому на цій території було знайдено камінь, на якому зображений Будда. Це нібито свідчить про те, що тут колись вже був зведений буддійський храм. Зараз на місці унікальної знахідки побудований храм "Білий Лотос", зразком для якого послужив відомий буддійський храм в Лаосі. Всі бажаючі можуть відвідати його і ознайомитися з унікальним для української архітектури спорудою, до того ж «Білий лотос» - єдиний буддійський храм у всій Європі.

Збагатити Ваш відпочинок в Черкасах допоможе і знайомство з тутешніми красотами архітектури. На особливу увагу заслуговує Палац одружень (ЗАГС). Це дуже красива будівля з багатющим зовнішнім декором, ще в радянські часи було прозвано Палацом щастя.

Під час прогулянки по Черкасам, Ваш погляд неодмінно зупиниться на колишній будівлі готелю «Слов'янська». Грандіозне будова, виконане в стилі модерн з вкрапленнями готики, дивує гостей міста достатком дрібних башточок і багатством зовнішнього декору. Завершує будівлю високий гострий купол. Свою назву готель "Слов'янська" носила до революції, вже в радянські часи була перейменована в "Дніпро", а нині служить філією "Укрсоцбанку".

Будучи в Черкасах, неодмінно відвідайте Михайлівський кафедральний собор - це найбільший собор у всій Україні. Цей величезний храм виконаний у візантійському стилі. Будівля собору може вмістити в себе одночасно до 12 тисяч чоловік. Також з релігійних пам'яток міста варто відзначити ще два храми: Троїцький собор і Церква Різдва Богородиці.

Черкаси зустрінуть вас посмішкою
Черкаси мають досить багату культурну складову. Особливе значення має обласна філармонія: за рівнем акустики концертного залу вона займає в Україні третє місце. Сама будівля є пам'яткою архітектури і також дуже красиво. До числа подібних споруд міста можна віднести Музичне училище і Ляльковий театр. Обидва культурних закладів є ще й архітектурними пам'ятками Черкас.

Якщо ви приїхали погостювати в цей чарівний невелике місто, скористайтеся тим, що він розташований на березі Кременчуцького водосховища. У місті є річковий вокзал, один з найкрасивіших на всьому Дніпрі. Ви зможете покататися на теплоході вздовж міста, що послужить прекрасним відпочинком в теплий погожий день.

Якщо ж ви хочете поглянути на все місто і помилуватися прекрасним видом на водосховище - підніміться на Замкову гору. Звідси відкривається багатюща панорама. Сама гора є меморіальним комплексом - тут знаходиться монумент "Батьківщина-мати".

Також в Черкасах Ви знайдете кілька дуже чистих і тихих парків. Якщо ви любите природу і спокійні прогулянки, обов'язково загляньте в парк 50-річчя Жовтня. Цей унікальний парк є пам'ятником ландшафтної архітектури. У парку ви побачите систему ставків, каскадом спадаючих до Дніпра. А вид на саму річку відкривається з «Мосту кохання», який також розташований в парку. Не менш красивим парком є ​​Парк Перемоги, ну а якщо ви з дітьми - в Черкасах є спеціальний дитячий парк з казковими скульптурами і атракціонами.

Крім усього іншого, Черкаси - місто цікавих і незвичайних пам'яток. Тут ви знайдете пам'ятник водопровідникові, пам'ятник Голохвастову та Проні Прокопівні зі знаменитої п'єси «За двома зайцями» і навіть пам'ятник варенику. Пам'ятник, який просто необхідно відвідати, будучи в Черкасах - «Фейсвол» (Стіна осіб). На 35-и метрової стіни розташовано більше 4 тисяч фотознімків городян і відомих особистостей. Якщо ж відійти від стіни на пару метрів, то з посмішок на фото складеться фраза - "Ми - Черкаси!". Тому і говорять: Черкаси завжди зустрінуть вас посмішкою.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Черкаська область
69 км²
Засноване: 1284 року
Статус міста: з 1795 року
Поділ міста: 2 міські райони
Населення: 283 356 (01.01.2016)
Густота населення: 4107 осіб/км²
Поштові індекси: 18000-18499
Телефонний код: +380 (472)
Висота над рівнем моря: 110 м
Водойма: Кременчуцьке водосховище
День міста: середина вересня
Код КОАТУУ: 7110100000