Михайлівська церква - Городище

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:40

Свято-михайлівська церква в Городище
      У 1527 татари повністю зруйнували Городище, і поселення відродилося лише через століття. Під час Визвольної війни, 1649, Городище стало сотенним містечком Черкаського полку, після закінчення російсько-польської війни (1654-1667) знову потрапило під владу Речі Посполитої і тільки після її другого поділі (1793) і приєднання правобережних українських земель до Російської імперії набуло адміністративний статус волосного центру. У 1813 в містечку народився Семен Гулак-Артемовський - майбутній відомий співак і композитор, автор однієї з найвідоміших національних опер «Запорожець за Дунаєм» (1862).

Історія виникнення Свято-Михайлівська церква в Городище

      У першій половині XIX ст. Городище перетворився в один з головних промислових центрів регіону, де добували граніт і лабрадорит, а по сусідству з'явилися перша на українських землях парова цукроварня, механічний і цукровий заводи.
      Довгий час головним храмом Городища була дерев'яна триверха церква Різдва Богородиці, з 1728 стояла на узвишші в самому центрі містечка і навіть не мала дзвіниці - два її дзвони просто висіли на стовпах. Згодом вона зовсім струхло, і на початку 1840-х років на її місці на кошти князя Михайла Воронцова, власника розташованого в 40 верстах шикарного Мошногорського маєтку, з'явилася екзотична для Придніпров'я готична кірха.

Архітектура Свято-Михайлівській церкви в Городище

      Точно невідомо, чому саме для Городища наділений неабиякими архітектурними фантазіями новоросійський генерал-губернатор Михайло Воронцов вибрав проект класичної кірхи. У 1844 храм добудували і з поваги до чиновника освятили на честь засновника Михайлівською церквою. Сам винуватець значного міського події в цей же рік залишив ці краї і відправився намісником на Кавказ, де і занурився в певні (переважно військові) проблеми Російської імперії. Свято-Михайлівську церкву в Городище, напередодні Першої світової війни, 1913, яка мала численний Городищенський прихід, за радянських часів, 1933, закрили. Тоді ж зруйнували її дзвіницю, а храм використовували як складське приміщення. З початком німецької окупації церква знову стала діючою, і два десятиліття парафіяни мали можливість молитися під її склепіннями.

      У 1961 церква знову закрили і згодом пристосували під спортивний зал. Третій раз громада повернулася в храм в 1989, і після значних відновлювальних (з-під шарів штукатурки і фарби на світ Божий повертали початкові храмові розписи) і відновлювальних (відновлення первісного вигляду дзвіниці храму) робіт історичної Свято-Михайлівською церквою займається Черкаська єпархія Української православної церкви .

Як дістатися до Михайлівської церкви в Городище

      Від вулиці Крупської, 7 (Автостанція №2 в Черкасах) або від вулиці Гоголя, 293 (Автостанція №3 в Черкасах), а також з вулиці Смілянській, 166-а регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку с. Городище (вартість проїзду 40 грн). Так само Ви можете дістатися до Городища і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Контакти
Область
Черкаська область
Кінець будівництва: 1844 рік
Архітектурний стиль