Воскресенська церква - Чернігів

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:59

Воскресенська церква у Чернігові
Здійснюючи паломництво по святих місцях України, не забудьте відвідати Свято - Воскресенську церкву, названу на честь старого дерев'яного храму, що розміщувався до 1708 року в Батуринської фортеці.

На міському кладовищі, на кошти та з ініціативи заможній поміщиці Катерини Борковський в 1772 - 1775 роках була побудована Воскресенська церква. Храм споруджений талановитим українським архітектором Іваном Григоровичем Барським. Церква зберегла свій первозданний вигляд, але автентичне оформлення до наших днів не дійшло, іконостас і розписи стін зроблені сучасними майстрами. На початку ХХI століття, готуючись до святкування 1000 річчя хрещення Русі, Воскресенська церква зазнала грандіозним реставраційно - відновлювальних робіт.

Свято - Воскресенська церква являє собою цегляну, багатоярусне будова з трьома гранованими прибудовами. Поруч з церквою розташована дзвіниця, в нижньому ярусі якої знаходилася церква Святого Григорія просвітителя.

Викликає інтерес той факт, що Воскресенська церква в Черніговеявляется родовою усипальнею останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. У 1805 році, син великого гетьмана, А.Разумовскій на могилі батька встановив барельєф із зображенням покійного. Мармурову плиту прикрашає фамільний герб роду Розумовських і епітафія зі словами «Славу примножувати справами».

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- З Пн по Нд: з 10:00 до 18:00

Контакти
Область
Чернігівська область
Contact number
Дата заснування: 1772 року
Будівництво: 1772—1775 роки
Прибудови: Дзвіниця
Тип будівлі: церква
Засновник: Катерина Борковська