Катерининська церква - Чернігів

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 22:10

Катерининська церква у Чернігові
На правому березі мальовничої річки Десна розкинувся старовинне місто Чернігів. Велика кількість древніх церков і храмів надають місту урочистість і велич.

Особливе місце в цьому ряду старожитностей займає Катерининська церква Чернігова. Вона першою зустрічає туристів і гостей міста при в'їзді, і останньої проводжає їх при виїзді. Ще її називають «візитною карткою» Чернігова.

Цікавою рисою інтерєру є спрямованість внутрішнього простору храму вгору. Це чудовий зразок українського бароко та кам'яної архітектури минулого.

Храм побудований в 1715 році в пам'ять про героїзм і стійкість наказного гетьмана Якова Лизогуба, виявлений під час штурму турецької фортеці Азов у ​​1696 році, на кошти його онуків Семена і Якова.

У тому ж році відбулося освячення церкви на честь святої Катерини.

За весь період своєї багатовікової історії Катерининська церква Чернігова багато разів піддавалася пожеж і руйнувань, але кожен раз, немов казковий птах Фенікс, відроджувалася з попелу.

Особливо сильно вона постраждала в 1941 році, після прямого попадання німецької бомби. Всі п'ять куполів вогненним стовпом зметнулися в небо. Вистояти храму допомогла його міцність.

За рішенням Вищого апеляційного суду України у 2008 році Катерининська церква Чернігова передана УПЦ Київського патріархату і з цього часу є Кафедральним собором Чернігівської єпархії. Сьогодні це діючий храм, в якому регулярно проходять богослужіння.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Чернігівська область
Contact number
Кінець будівництва: 1715 року
Засновник: Семен Лизогуб, Яків Лизогуб
УПЦ КП
Архітектурний стиль