Ніжин - Чернігівська область

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 22:14

Памятки Ніжина
Ніжин - одне з небагатьох міст Лівобережної України, де прекрасно зберігся історичний архітектурний ансамбль XVII-XIX ст. Дореволюційної забудовою представлена ​​майже вся центральна частина міста. В цілому старовинних будівель тут більше трьохсот. Але головною прикрасою Ніжина є його численні церкви, дивом уникли руйнування за часів антирелігійного руху 30-років XX століття. Найбільше їх на центральній вулиці Гоголя, а також в колишньому грецькому кварталі по вулиці Гребінки.

Ніжин згадувався в літописах ще за часів Київської Русі. У складі гетьманської України місто стало важливим військовим і торговим центром. Тому храми Ніжина - це не провінційні церкви, а яскраві пам'ятники архітектури.

Ніжин: місто церков
Найстаріший храм міста - Миколаївський собор в Ніжині - вважається зразком українського бароко. Собор звели у 1658 році на кошти полковника Івана Золотаренка - героя «Конотопської відьми» Григорія Квітки-Основ'яненка. У 1663 році тут склав гетьманську присягу Іван Брюховецький, обраний головою козацької держави на знаменитій Чорній Раді, яка сталася саме під Ніжином.

Не менш представницький Благовіщенський собор - храм-пам'ятник, побудований в 1716 році на честь перемоги російських військ у Полтавській битві. Саме меморіальне значення споруди зумовило монументальність і величність її архітектури. Всередині збереглися фрагменти автентичних старовинних розписів.
Далі по вулиці розташована Церква Святого Іоанна Богослова, яка була побудована в 1751 році за проектом видатного архітектора Івана Григоровича-Барського - останнього знакового представника стилю українського бароко. Архітектура храму незвичайна: в ній простежується перехід від бароко до класицизму.

Ніжин: місто церков
Біля Центрального ринку розташована Богоявленська церква 1721 року, яка входила до складу Ніжинської фортеці.
Ніжинська Спасо-Преобораженская церква споруджена в 1757 в стилі українського бароко. Храм знаменитий тим, що в 1861 році в ньому відбулася панахида за Тарасом Шевченком: тут зупинялася процесія, яка перевозила тіло поета з Петербурга в Україну.

Ніжин: місто церков
З середини XVII століття в Ніжині проживала велика грецька громада. Греки мали власні магістрат, суд, школу і займалися торгівлею. Саме ніжинські греки вперше привезли в Україну огірки, а в місті є навіть пам'ятник знаменитому Ніжинському огірочки. У грецькому кварталі височать Михайлівська, Всіхсвятська та Троїцька церкви. А на Троїцькому цвинтарі є ще один грецький храм - церкву Святої Олени та Костянтина.

У Ніжині варто перший в світі пам'ятник Миколі Гоголю, встановлений в 1881 році. Саме тут майбутній письменник здобув освіту в Гімназії вищих наук князя Безбородька. Пам'ятник цікавий тим, що з певного ракурсу в ньому можна угледіти силует самого скульптора - Пармена Забіли.

Контакти
Область
Чернігівська область
Contact number
50,5 км²
Перша згадка: у 1078 року
Населення: 71 814 (01.01.2016)
Поштові індекси: 16600
Телефонний код: +380 (4631)
Водойма: Остер
День міста: 15 вересня
Код КОАТУУ: 7410400000