Костел святого Івана Хрестителя - Львів

The main photo

Костел святого Івана Хрестителя - Львів. Трохи осторонь від метушливого центру Львова, в найстарішій частині міста стоїть церква Іоанна Хрестителя - одне з найдавніших і одночасно загадкових сакральних споруд міста. Сьогодні вже мало що нагадує про те, що цей храм знаходився в жвавій частині княжого Львова, поруч з площею Старий Ринок, де за часів Льва Даниловича був багатолюдний ринок. Історія не зберегла нам імені архітектора храму, однак згідно з переказами князь побудував його для своєї дружини - дочки угорського короля Бели IV принцеси-красуні Констанції. Протягом своєї історії церква пережила численні перебудови, тому в її архітектурі сьогодні можна знайти елементи відразу декількох стилів і напрямків. В кінці XIX в. її реконструкцією займався Юліан Захаревич, прикрасивши спорудження елементами романського стилю.

Музей стародавнього Львова

      Сьогодні це музей стародавнього Львова. Під час останньої реставрації під фундаментами були знайдені стародавні поховання. Церква Іоанна Хрестителя у Львові віддалена від популярних серед туристів об'єктів відвідування і ніби ховається на ділянці, забудованому переважно двоповерховими будинками. Однак саме тут, на вузьких і звивистих вуличках, покритих старої бруківкою, допитливий мандрівник при бажанні і найменшої удачі може зануритися в автентичні свії старого Львова.

      Від церкви Іоанна Хрестителя варто пройтися в північному напрямку по вулиці Богдана Хмельницького. На ній розташовані церква Св. Миколая, до слова, найдавніша в місті, монастир отців Василіан і храм Святого Онуфрія. На старому кладовищі поруч з монастирем між іншими відомими Високоповажний особами похований друкар Іван Федоров. Саме він за підтримки місцевих українців надрукував у Львові в кінці XVI ст. кириличні книги "Апостол" і "Буквар".

Як дістатися до церкви Іоанна Хрестителя у Львові

      Від Двірцевій площі 1 (центральний ж/д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в трамвай № 6 (час очікування трамвая на зупинці може зайняти у вас близько 10 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки "площа Старий ринок" (приблизний час у дорозі - 7 хвилин.) Від зупинки пройти 200 метрів (2 хвилини) в напрямку церкви Іоанна Хрестителя (вулиця Ужгородська, 1). Також до церкви можна дістатися і на власному автомобілі.

Час роботи:
- Вт - Нд: 11: 00-18: 00 (взимку - 10: 00-17: 00), вих. - ПН.

Контакти
Область
Львівська область
Contact number
Places Ukraine
Construction
Початок будівництва: 1260 року
Архітектор: Захаревич Юліан року
Засновник: Лев Данилович
google map
Submitted by devoleksiy on Thu, 02/02/2017 - 18:44