Skip to main content

Палац Потоцьких - Львів

Submitted by admin on Thu, 02/02/2017 - 19:00
Image
Палац Потоцьких - Львів

Палац Потоцьких - Львів. Подолавши невелику відстань від університету ім. І. Франка, ви з легкістю потрапите на вулицю Коперника, в архітектурі якої домінує палац Потоцьких - одна з найрозкішніших резиденцій Львова. Мабуть, тільки Потоцькі, яких з огляду на їх чисельності та стану називали "короликами Русі", могли дозволити собі таку неймовірну інвестицію. Удосконаливши проект французького архітектора Л. Овернье, львівський архітектор Юліан Цибульський завершив це прекрасна споруда. Його фронтон, так само як і в'їзні ворота, прикрашає герб Потоцьких - "пілава", або, як його ще називають, ламаний хрест.

      З історією палацу пов'язано багато цікавих подій. У 1920 році під час військового параду на нього впав літак, яким керував американський льотчик. Катастрофа завдала збитків більш ніж на мільйон злотих. Під час останніх реставраційних робіт з'ясувалося, що колись позаду споруди було озеро. Робочі навіть знайшли якір і частина корабельної щогли. Під час невдалих спроб будівництва метро в 80-і роки палац був істотно пошкоджений. За радянських часів тут облаштували центральне відділення РАГСу. Після ґрунтовного оновлення на початку XXI ст. палац перетворили на філію Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького та місце проведення розкішних презентацій.

Як дістатися до палацу Потоцьких у Львові

    Від Двірцевій площі 1 (центральний ж/д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки ( «Ж/д вокзал»). Далі сісти в трамвай № 1, 10 (час очікування трамвая на зупинці може зайняти у вас близько 6 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки «Вулиця Петра Дорошенка» (приблизний час у дорозі 7 хвилин.) Від зупинки пройти 370 метрів (7 хвилин) в напрямку Палацу Потоцьких (вулиця Коперника, 15) Також до Палацу Ви можете дістатися і на автомобілі. Розрахувати маршрут можете тут
Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

Час роботи:
- Вт - Нд: 10: 00-16: 50, вих. - Пн.

Збудовано: 1880 року
Реконструйовано: 1973—1974 року
Замовник: Потоцькі
Керуюча організація: Львівська картинна галерея
Контакти
Область
Львівська область
Львівська область, місто Львів, вулиця Коперника, 15
Львівська область
Стиль будівництва