Skip to main content

Церква Успіння Пресвятої Богородиці - Львів

Submitted by admin on Thu, 02/02/2017 - 20:37

Поруч з римо-католицьким кафедральним собором знаходиться каплиця родини Боїмів у Львові - справжня архітектурна перлина Львова, пам'ятник пізнього ренесансу, цікава не тільки для української, але й для всієї європейської архітектури. Це єдина споруда, що залишився на місці кладовища, яке в середні століття оточувало собор. Ті хто бував в місті і не бачив цього шедевра, вважається, що у Львові і не був! З провулка відкривається один з найкращих видів Львова на Площу Ринок і міську Ратушу.

Фасад каплиця боїмів у Львові

      Каплиця Боїмів у Львові була побудована в 1609-1615 гoдах за проектом А. Бемера на замовлення багатого купця угорського походження Юрія (Дьєрдя) Боїма. Згідно із заповітом замовника (його портрет і портрет дружини Ядвіги збереглися на східній стіні будівлі, з боку вул. Галицької), в каплиці повинні були поховані тільки три покоління родини. До прикраси фасаду та інтер'єру доклали руки майстра Андреас Бемер, Георг Шольц і Ян Пфістер. Найбагатшим на декор є західний фасад каплиці Боїмів, прикрашений композиціями з Страстей Христових, скульптурами Святого Петра і Павла, а також медальйонами із зображенням євангелістів. Захоплення викликає фігура скорботного Христа на вершині купола.

Інтерєр каплиці Боїмів У Львові

       Вражає внутрішня частина купола каплиці Боїмів, де розміщені три ряди кесонів, по дванадцять в кожному. Це створює ілюзію значно більшої висоти каплиці, ніж вона є насправді. У центрі вівтарних композицій - сцена молитви Ісуса в Гетсиманському саду. Зліва - композиція «Таємна вечеря». Дуже цікавим є її правий нижній кут, де під лавою, на якій сидить Юда, скалить зелені зуби диявол. Праворуч - композиція "Обмивання ніг". Серед численних фігур, що прикрашають верхню частину каплиці, особливо вражає фігура Архістратига Михаїла. Нижче, розташовані чотири жіночі фігури, які уособлюють Справедливість, Любов, Мир та Віру. Поряд з вівтарем, з правого та лівого боків, двоє невеликих, прикрашених дерев'яною інкрустацією дверей, які приховують ще одну таємницю. За правими починається замаскований підземний хід, раніше з'єднував каплицю з будинком сім'ї.

       На південній стіні у вигляді відомого біблійного сюжету "Пієта" - епітафія всієї сім'ї Боїмів, а також їх зятю І. Бреслер (майстер Я. Пфістер). Юрій і Ядвіга Боїми стоять на колінах, а в двох верхніх ярусах в молитві схилилися їхні діти і внуки. Фігуру Марії, яка схилилася над Ісусом, виконана з рідкісного, так званого медового, алебастру. Незважаючи на складні історичні обставини, каплиця Боїмів у Львові досить добре збереглася. Автентичним (і чинним!) Є навіть її вхідний замок початку XVII ст.

Як дістатися до каплиці Боїмів У Львові

      Від Двірцевій площі 1 (центральний ж/д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в трамвай № 1 або № 10 (час очікування трамвая на зупинки може зайняти у вас близько 6 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки «площа Ринок» (приблизний час у дорозі 8 хвилин.) Від зупинки пройти 170 метра (4 хвилину) в напрямку каплиці Боїмів (вулиця Катедральна, 1) Так само до каплиці Боїмів у Львові можна дістатися і на автомобілі.

Час роботи:
- Вт - Нд: 11: 00-17: 00, вих. - Пн

Контакти
Область
Львівська область
Contact number
Початок будівництва: 1591 року
Завершення будівництва: 1629 року
Автор проекту: Павло Римлянин, Войцех Капінос, Прихильний Амвросій
Тип будівлі: храм
Архітектор: Петро Італієць
Матеріал: цегла, тесаний камінь
Побудовано на кошти: Олександр IV Лопушанин
УАПЦ
Архітектурний стиль