Церква Пресвятої Євхаристії - Львів

Submitted by admin on Thu, 02/02/2017 - 20:38

      Чернечий Орден проповідників, або отців домініканців, був одним з найвпливовіших у Львові за часів середньовіччя. Орден був заснований в 1215 р в Тулузі іспанським ченцем Домініком. Традиційним символом братів-проповідників є пес з палаючим факелом (Domini canes - з лат. "Пси Господні"). Факел символізує світло істини, пес - служіння і охорону Церкви від неістинних навчань. Це зображення можна побачити на фасаді Домініканського собору у Львові. Згідно зі статутом, орден не мав права володіти або приймати пожертвування нерухомістю, але міг отримувати від меценатів гроші. За легендою, грунт під львівський храм домініканців подарував князь Лев Данилович.

      У XVII ст. монастир пережив справжню облогу, коли прихистив за своїми стінами Гальшку з Острога - багату, але нещасну наречену, яка шукала притулку від нелюбого-чоловіки. Останній таки домігся її видачі, і тим не менш тільки тоді, коли під час облоги перекрили подачу до монастиря води. Стіни монастирській трапезній пам'ятають часи перебування в місті російського царя Петра I, коли той обіцяв полякам допомогу в боротьбі проти шведів.

Екстерєр Церкви Пресвятої Євхаристії у Львові

      До середини XVIII в. Домініанскій костел у Львові мав готичні риси, проте після великої пожежі був перебудований на замовлення Юзефа Потоцького за планами військового архітектора Яна де Вітте. У 1792-1798 рр. над обробкою фасаду працював майстер Клеменс Фесінгер, а над вівтарем майстер Полейовський

      Чудові різьблені скульптури інтер'єру виконали Себастьян Фесінгер та майстер Георг Пінзель. В інтер'єрі храму зберігся епітафія графині Яніни Дунін-Борковський (Б. Торвальдсен, 1816), а біля входу пам'ятники губернатору Галичини Францу Ґауеру (А. Шимзер) і художнику Артуру Ґротгеру (В. Гадомський, 1880). "Оригінальна" призначення для костелу і монастиря домініканців придумала радянська влада, перетворивши його в Музей атеїзму і релігії. Під куполом Домініанского костелу у Львові багато років висів маятник Фуко. Зараз це діючий храм Української греко-католицької церкви.

Як дістатися до Церкви Пресвятої Євхаристії У Львові

      Від Двірцевій площі 1 (центральний ж / д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в маршрутку № 29 (час очікування маршрутки на зупинки може зайняти у вас близько 12 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки «вулиця Підвальна» (приблизний час у дорозі 6 хвилин.) Від зупинки пройти 64 метри (1 хвилину) в напрямку Домініанского костелу (пл. Музейна, 1) Так само до Домініанского костелу у Львові можна дістатися і на автомобілі.

Час роботи:
- Вт - Сб 10: 00-18: 00, вих. - Пн (концерти: Нд, 15:00)

Контакти
Область
Львівська область
Contact number
Збудовано: 1749 року
Замовник: РКЦ
УГКЦ