Skip to main content

Львівська ратуша

Submitted by admin on Thu, 02/02/2017 - 20:42

Історія виникнення львівської ратуші
      Протягом століть тут, в головному будинку Львова - Ратуші, знаходилося керівництво міста, тут вершили суд, підписували міждержавні угоди. У підвалах ратуші навіть містилися в'язниця і львівська міліція. І сьогодні популярними залишаються розмови про чорній труні, який крутиться коридорами старої ратуші, напередодні чергової страти як нагадування про несправедливий вирок який виніс один з львівських суддів.
      Будівля старої ратуші у Львові згоріло в пожежі 1527, який охопив весь центр міста. Нинішня споруда була побудована в 1827-1835 рр. Вже на початку XIX ст. через її поганий технічний стан виникла потреба в новій будівлі!

      Створені спеціально для цього комісія і фонд вважали, що варто було зберегти стару вежу часів бургомістра Кампіана. Спільний проект віденців Йозефа Маркля і Франца Трешера був затверджений, проте йому не судилося втілитися в життя. 14 липня 1826 вежа раптово захиталася і впала; загинули люди, серед яких міський трубач, який традиційно стежив за безпекою і подавав відлік часу зверху ратуші. Восени 1827 відбулося урочисте посвячення наріжного каменя нової ратуші, вчинене львівським архієпископом. Тоді ж під наріжним каменем було закладено мідну скриньку з пам'ятним актом і тодішніми монетами.

      Посвячення ратуші і вежі висотою 65 м з круглим куполом відбулося 2 жовтня 1835. Спочатку нова ратуша дуже не сподобалася жителям міста. Звиклі до елегантного виду, ренесансної споруди, про справжню вони жартували як про "... величезною і бридкою чотирикутної конструкції з вежею у вигляді труби ..." або "... бридкою і бездушною будівництві ... навіть називали її пам'ятником німецької бюрократії .. . ".

      Правда полягала в тому, що побудована ратуша дійсно була зручною, перш за все для чиновників (більше 150 кімнат і красиві зали).
      2 листопада 1848 верхівка нової вежі в черговий раз зазнала серйозні пошкодження, на цей раз через революційних подій і вуличних боїв між жителями і австрійськими військами. Магістрат навіть був змушений тимчасово переїхати в готель "Англійський", Відновлення закінчилася тільки навесні 1851. Тоді ж на вежі змонтували новий годинник, виготовлені на фабриці Вільгельма штиль, що у Відні. Вони успішно працюють і сьогодні, і за свою історію лише кілька разів ненадовго зупинялися. Під час останньої реконструкції ратуші підняли її дах і пристосували для потреб чиновників, кількість яких постійно зростає.

Як дістатися до львівської ратуші.
      Від Двірцевій площі 1 (центральний ж / д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в трамвай № 1 або №10 (час очікування трамвая на зупинки може зайняти у вас близько 6 хвилин.) І відправитися в напрямку зупинки площа Ринок (приблизний час у дорозі 8 хвилин.) Від зупинки пройти 64 метри (1 хвилину) в напрямку Львівської Ратуші (пл. Ринок, 1) Так само до Львівської Ратуші можна дістатися і на автомобілі.

Контакти
Область
Львівська область
Contact number
Початок будівництва: 1827 року
Збудовано: 1835 року
Архітектор: Й. Маркль, Ф. Трешер, А. Вондрашка
Львівська міська рада
Тип споруди: адміністративна
Архітектурний стиль