Skip to main content

Дрогобич - Львівська область

Submitted by admin on Thu, 02/02/2017 - 21:40

Місто Дрогобич - друге за величиною місто Львівської області, який має чимало цікавих пам'яток. Місто дуже своєрідний, адже, на відміну від більшості інших західноукраїнських міст, він є зразком старовинного індустріального центру. Втім, за мірками XX століття місто не схоже на індустріальний. Зовні - це затишний охайний містечко зі старовинними будинками і брукованими бруківкою вулицями.

Дрогобич: соляна столиця Галичини
Великого промислового значення місто придбало ще в давньоруські часи - тут добували сіль, «біле золото» Середньовіччя. Солеварінням місто промишляє і сьогодні, правда в значно меншому обсязі. Другим поштовхом до індустріального розвитку міста Дрогобича стало відкриття нафтових джерел. У 1866 в місті був відкритий перший в Центральній Європі нафтопереробний завод! Звичайно, нафта зробила Дрогобич містом багатим і успішним, саме тому його центральна частина може похвалитися розкішним архітектурним ансамблем.

Дрогобич: соляна столиця Галичини
На центральній площі міста височить готичний собор Святого Варфоломія. Цікаво, що храм зведено в 1541 році на місці палат воєводи: один зі стін палацу повністю увійшов в масив костелу без змін. А поруч з храмом стоїть дзвіниця, перебудована з оборонної вежі. Вона і зовні схожа на величну вежу-фортецю - донжон. Усередині храму збереглися яскраві розписи початку XIX століття.

Дрогобич: соляна столиця Галичини
У костелу стоїть пам'ятник Юрію Котермаку (Дрогобичу) - філософу, астроному, професору медицини, професору Краківського і ректору Болонського університетів. Його називають першим автором українського походження, оскільки 1483 році він опублікував друковану книгу на латині.

Ансамбль центральній площі завершує велична споруда Троїцького собору XVII століття. Храм знаменитий іконостасом, розписаним талановитим художником Модестом Сосенко.

Дрогобич: соляна столиця Галичини
За головні визначні пам'ятки Дрогобича, справжніми чудесами міста Дрогобича, є дерев'яні церкви, що вражають витонченістю і оригінальністю архітектури. Церква Святого Юри вважається одним з найкрасивіших дерев'яних храмів України. Побудована в XV столітті, має прекрасні розписи XVII століття. Ще один дерев'яний храм Дрогобича - церква Воздвиження Чесного Хреста, не таку розкішну зовні, однак теж дуже цікаву за формами, - була побудована в XVI столітті.

Дрогобич: соляна столиця Галичини
Цікавою індустріальної пам'яткою Дрогобича є зерносховище в стилі бароко, зведена 1778 році. Це одна з найстаріших господарських будівель України.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Львівська область
Contact number
44,5 км²
Засноване: 1081 року
Перша згадка: 1238
Населення: 76 795 (01.01.2015)
Поштові індекси: 82100—119
Телефонний код: +380 (3244)
Висота над рівнем моря: 297 метрів
Водойма: Тисмениця, Побук (тепер Серет)
Код КОАТУУ: 4610600000