Skip to main content

Микільська церква - Вінниця

Submitted by admin on Sat, 01/28/2017 - 15:22

Микільська церква - Вінниця
В одному з мальовничих районів старого міста у Вінниці коштує православний храм. Церква Святого Миколая була побудована в 1746 році, і вважається однією з найстаріших.

Те, що храм розташувався на околиці міста, не є випадковим збігом. Просто в той час в місті вже було три католицькі храми, і місця для побудови православного не знайшлося.

З огляду на той факт, що побудова храму співпало з часом оборонного зодчества, це наклало відбиток на його зовнішній вигляд - він нагадує фортецю.

Церква Святого Миколая у Вінниці є унікальною в своєму роді - вона побудована з дерев'яних колод без єдиного цвяха. Три окремих зрубу з'єднуються в єдине гармонійне споруда.

Яруси візуально розділяють простір храму на три частини, надаючи йому легкість і витонченість, а дзвіниця, в разі необхідності, могла бути використана як фортечна вежа.

Незвичайний перший ярус, дуже низький, практично в зріст людини, одночасно служить навісом і захищає фундамент від дощових вод.

За часів радянської влади будівля церкви було передано краєзнавчому музею, і лише в 1970 році були проведені реставраційні роботи по відновленню святині.

Сьогодні Церква Святого Миколая у Вінниці - це діючий храм, в якому регулярно проходять церковні богослужіння.

Завдяки оригінальності виконання в споконвічно українських традиціях, храм представляє інтерес для численних вітчизняних і зарубіжних туристів.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- З Пн по Нд: з 10:00 до 19:00

Контакти
Область
Вінницька область
Засновник: Антон Постельник
Початок будівництва: 11 квітня 1746 року
Будівельна система: подільська архітектурна школа
УПЦ (МП)
Архітектурний стиль