Перейти до основного вмісту

Церква Миколи Козацького - Путивль

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 20:20

Історія виникнення церкви Святого Миколая козацької ​​у Путивлі
      З історії створення церкви Святого Миколи Козацького до наших днів збереглося небагато відомостей. Вважається, що церква, яка в літературних джерелах звана Микола Козацький, Микола Велікоріцкій і Микола Кам'яний, в 1735 заснували за свій рахунок місцеві жителі, серед яких було чимало відставних козаків, а вже через два роки освятили. Назва храм отримав на честь копії чудотворної ікони Святого Миколая Чудотворця Велікоріцкого (її список зберігався в храмі до бурхливого 1917), що з'явилася в XIV столітті на річці Велика в Вятському районі.

Архітектура церкви Святого Миколая козацької ​​у Путивлі

      Спочатку повсталий на західній околиці Путивля храм Миколи Велікоріцкого (Козачого) був трьохчастинним, з прямокутними бабинцем і навою та граненим вівтарем. Незабаром, в 1770, церква ремонтували і до парадного західного притвору прибудували стильну, прямокутну в плані пятиярусную дзвіницю. Після трансформації церква придбала майже досконалих пропорцій (довжиною і висотою до хреста мала 27 м) і була заново освячена - на нижньому поверсі двоповерхового церкви з тих пір перебував теплий храм в честь Святого Миколая Чудотворця, а на верхньому - холодна церква в честь свята Введення в храм Пресвятої Богородиці.

      Протягом XIX століття храм пережив лише один значний ремонт в 1838, що, втім, не вплинуло на його зовнішній вигляд. Фахівці відзначають унікальність рішення екстер'єру храму саме через психофізичні особливості сприйняття архітектурної форми: ярусность основного обсягу, дзвіниці і верхівок, підкреслених масивними многообломнимі карнизами. Всі храмові вікна нижнього ярусу увінчані фігурними розірваними сандриками і мають лучкові перемички, фланковані опуклими полуколоннами, а розташовані вище віконні прорізи позбавлені облямівок.

Реставрація церкви Святого Миколая козацької ​​у Путивлі

      У повоєнні роки (в кінці 1950-х років) і під кінець радянської епохи (1984-1988) церква Святого Миколи Козацького реставрували, плануючи розмістити в культової пам'ятки експозицію музею «Слова о полку Ігоревім» - майбутній філія заснованого в 1986 Державного історико-культурного заповідніка міста Путивль. Але не тут-то було, - на початку 1990-х храм передали відродженої Молченській обителі. Повільно виникали з руїн монастирські споруди, і в кінці 2000-х років черниці і парафіяни усім світом змогли відновити церкву Миколи Велікоріцкого (Козачого), нині підпорядковану Молченському жіночому монастирю Свята-Різдва Богородиці Конотопської єпархії Української православної церкви.

Як дістатися до церкви Святого Миколая козацької ​​у Путивлі

      Від вулиці Баумана, 40 (Автовокзал «Суми») регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку м Путивль (вартість проїзду 50 грн)
Так само Ви можете дістатися до м Путивль і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 10: 00-18: 00

Контакти
Область
Сумська область
Початок будівництва: 1735 року
Кінець будівництва: 1737 року
УПЦ МП