Сумська область

Покровський собор - Охтирка

Головне фото
Покровський собор - Охтирка

Історія виникнення Свято-покровського собору в Охтирці
З південного боку центральної частини Охтирки, неподалік валу колишньої міської фортеці в XVIII-XIX ст. сформувався своєрідний культовий комплекс з трьох різновікових кам'яних споруд: Свято-Покровського собору, Введенської церкви-дзвіниці та храму Різдва Христового. Визначальним центральною спорудою цього неформального комплексу та містобудівної домінантою, а також всієї Охтирки є Свято-Покровський собор.

Миколаївська церква - Глухів

Головне фото
Миколаївська церква - Глухів

Церква Святого Миколая в Глухові
      В історичному центрі Глухова Миколаївська церква більше трьох століть займає почесне місце головної містобудівної домінанти, у якій на вічовий площі вибирали козацьких гетьманів: Івана Скоропадського (1708), Данила Апостола (тисяча сімсот двадцять сім), Кирила Розумовського (1750), а під склепінням храму проголошували анафему державним злочинцям, як це сталося з гетьманом Іваном Мазепою (1708). Первісна дерев'яна церква Святого Миколая, імовірно простоявши кілька років, згоріла під час пожежі в Глухівському замку в 1685.

Тростянецький парк і дендрологічний парк "Тростянець"

Головне фото
Тростянецький парк

Палац князя Голіцина дендропарк у Тростянці
У місті Тростянець зберігся архітектурний ансамбль маєтку князів Голіциних, перлиною якого є Круглий двір - унікальна споруда кріпосного театру, який був також кінним манежем. У комплекс архітектурних пам'яток також входять палац Голіциних і будинок-флігель, в якому провів три літніх місяці в 1864 році видатний російський композитор Петро Чайковський, в той час студент Петербурзької консерваторії. Тут він написав свій перший симфонічний твір - увертюру «Гроза».
Тростянець: садибний комплекс і дендропарк

Театр для дітей та юнацтва - Суми

Головне фото
Театр для дітей та юнацтва - Суми

Театр для дітей та юнацтва в Суми
У далекому 1907 році в Сумах, на місці, де розташовувався міський річний балаган, почалося будівництво унікального для того часу будівлі з залізобетону. Нічого подібного раніше ніхто не бачив. Автором проекту виступив талановитий архітектор з Харкова - Гінзбург.

Художній музей імені Никанора Онацького - Суми

Головне фото
Художній музей імені Никанора Онацького - Суми

Художній музей імені Никанора Онацького в Сумах
На Покровській площі Сум розташувався один з найцікавіших культурних центрів міста - обласний художній музей ім. Н.Х.Онацкого. Красиве двоповерхова будова, прикрашене високими арочними вікнами, є будівлею колишнього державного банку, зведеного талановитим міським архітектором Густавом Шольцем на рубежі ХIX - XX ст.

Філармонія - Суми

Головне фото
Філармонія - Суми

Філармонія в Сумиах
Обласну філармонію Сум, що розмістилася на Петропавлівській вулиці, можна по праву віднести до найкрасивіших будівель міста. Це унікальний пам'ятник архітектури кінця XIX століття. Будівля була зведена в 1890 році, на земельній ділянці, який подарував місту поміщик і відомий меценат Кондратьєв Герасим, під будинок дворянського зібрання. Пишність і краса будови перевершила всі очікування. Багатий декор та розкіш архітектурних деталей надали споруді парадний статус.

Спасо-Преображенський собор - Суми

Головне фото
Спасо-Преображенський собор - Суми

Спасо - Преображенський собор в Сумах притягне Ваш погляд, в якій би частині міста Ви не знаходилися. Краса і велич цього храму не може залишити байдужим нікого. Він заворожує і захоплює одночасно. Змішання різних архітектурних стилів, таких як бароко, ренесанс і класицизм, додало йому риси неповторності і унікальності.

Краєзнавчий музей - Суми

Головне фото
Краєзнавчий музей - Суми

Будинок з каріатидами Сумської краєзнавчий музей
Є в Сумах будова неймовірної краси. Воно звертає на себе увагу і притягує погляди перехожих. Ця будівля обласного краєзнавчого музею. Побудоване в 1886 році за проектом талановитого архітектора Карла Густавовича Шольца як Уездная Земська управа, воно до сьогоднішнього дня радує своїм виглядом сумчан і гостей міста.

Театр імені Щепкіна - Суми

Головне фото
Театр імені Щепкіна - Суми

Театр імені Щепкіна в Сумах
Реноме сумського театру драми і музичної комедії ім. М.Щепкін може викликати заздрість навіть у іменитих столичних театрів. І справа не тільки в тому, що «Тріска», як його люблячи називають сумчани, є одним з найстаріших театрів сучасності, а й в тому, що він зумів зберегти і примножити славні традиції, володарем яких він є впродовж вісімдесяти років.