Тростянецький парк і дендрологічний парк "Тростянець"

Головне фото

Палац князя Голіцина дендропарк у Тростянці
У місті Тростянець зберігся архітектурний ансамбль маєтку князів Голіциних, перлиною якого є Круглий двір - унікальна споруда кріпосного театру, який був також кінним манежем. У комплекс архітектурних пам'яток також входять палац Голіциних і будинок-флігель, в якому провів три літніх місяці в 1864 році видатний російський композитор Петро Чайковський, в той час студент Петербурзької консерваторії. Тут він написав свій перший симфонічний твір - увертюру «Гроза».
Тростянець: садибний комплекс і дендропарк
Палац князів Голіциних, однією з найбагатших сімей Російської імперії, добре зберігся. Побудований разом з флігелями в XVIII столітті, він був істотно реконструйований в кінці XIX столітті. У його архітектурі перегукуються риси бароко і класицизму. Парадний під'їзд прикрашає колонада, що підтримує балкон другого поверху: сюди серед гучного балу гості виходили подихати повітрям або усамітнитися для приватної бесіди.

Уздовж балкона в нішах встановлені античні статуї. Перед під'їздом розташований невеликий фонтан. Збереглися деякі елементи інтер'єру палацу - декороване бюстами обрамлення міжкімнатних арок, ліпнина тощо. У палаці знаходиться краєзнавчий музей і музей шоколаду.

Тростянець: садибний комплекс і дендропарк
Головною архітектурною пам'яткою маєтку Голіциних є Круглий двір, збудований в 1749 році. Він вважається найстарішим громадським будівлею, збереженим на території Східної України. Зовні споруда нагадує середньовічну фортецю, овальне в плані, укріплено чотирма масивними триповерховими вежами.

Тростянець: садибний комплекс і дендропарк
Вхід лежить через високу, нарівні з вежами, арку воріт. Круглий двір у Тростянці використовувався як стайні, як кріпосний театр і як цирк. По всій довжині першого поверху жили слуги, були влаштовані господарські приміщення, в баштах розташовувалися кімнати кріпаків акторів, їх гримерки тощо.

Тростянець: садибний комплекс і дендропарк
У місті збереглися два старовинних храми - Благовіщенська церква в стилі раннього класицизму (1750) і Вознесенська церква в російсько-візатійском стилі (1913), побудована за проектом харківського архітектора Михайла Ловцова.

Час роботи:
- Пн - Нд: 9: 00-18: 00

Контакти
Область
Сумська область
Контактний номер
Places Ukraine
Площа
256 га
Будівництво
Заснований: початок XIX століття
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: ср, 01.02.2017 - 20:20