Церква святої Параскеви Пятниці - Львів

Надіслав: admin , дата: чт, 02.02.2017 - 18:41

      Спустіться трохи вниз по вулиці - і перед вами відкриється ще одна перлина українського сакрального мистецтва: православна церква Святої Параскеви П'ятниці у Львові. Колись вона об'єднувала навколо себе громаду місцевих русинів. Будучи відомою ще з XIII в., Нинішній вигляд вона придбала в середині XVII ст., Коли була відбудована на кошти союзника і свата гетьмана Богдана Хмельницького молдавського воєводи Василя Лупу. Про це свідчать пам'ятні таблиці на її фасаді і герб Молдови в інтер'єрі.
Розташування церкви далеко за стінами старого міста зумовило її оборонний характер. Вона і сьогодні нагадує міцний бастіон із сторожовою вежею.

Іконостас церкви Святої Параскевії У Львові

      Найбільше враження справляє величний іконостас Церкви Святої Параскеви П'ятниці у Львові (ймовірно XVI - поч. XVII ст.) - Пам'ятка давньоукраїнського мистецтва. В інтер'єрі церкви збереглися зразки дерев'яного різьблення і станкового живопису першої половини XVII ст., А також ліпні герби на хорах і фасаді. У стильові особливості храму вдало поєдналися риси готики і бароко.

Як дістатися до церкви Святої Параскевії У Львові

      Від Двірцевій площі 1 (центральний ж / д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в трамвай № 6 (час очікування трамвая на зупинці може зайняти у вас близько 10 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки "Підзамче" (приблизний час у дорозі - 11 хвилин.) Від зупинки пройти 120 метрів (2 хвилини) в напрямку Церкви святої Параскеви П'ятниці (вулиця Богдана Хмельницького, 77). Також до церкви можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: з 10:00 до 17:30

Контакти
Область
Львівська область
Контактний номер
Українська православна церква — Київський патріархат