Перейти до основного вмісту

Десятинна церква - Київ

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 09:58

Десятинна церква - Київ
      Наші подорожі Києвом варто почати саме з того місця, де виникав славне місто, де ще в дохристиянські часи була резиденція київських князів. Зараз цього місця відповідає великий майданчик по вулиці Володимирській, 2. Його спеціально обладнали як археологічну експозицію під відкритим небом. З вулиці сюди ведуть монументальні гранітні сходи. Зійшовши по ним, ви відразу побачите контур стародавньої споруди, піднятий над рівнем землі.

      На цьому місці в 989 році князь Володимир Святославич почав будувати храм в ім'я Богородиці перше в Київській Русі кам'яна будівля такого масштабу. Зведення його тривало сім років. Для будівельних робіт були запрошені візантійські майстри. З Візантії ж доставили всі необхідні ритуальні предмети. У день урочистого освячення храму Володимир дав обітницю жертвувати на церковні потреби десяту частину своїх доходів ( "десятину"). Звідси виникло інша назва церкви - Десятинна. Потім, в 1015-м, в цьому храмі поховали померлого Володимира. Зовнішній вигляд Десятинної церкви дослідники реконструюють по-різному; один з варіантів наведено на стенді західного боку колишнього храму. Відтворено кварцитом контур є імовірно, розробленим на підставі археологічних досліджень. Під заскленим покриттям церкви видно частину справжніх фундаментів Десятинної церкви в Києві. Трохи осторонь експонуються фрагменти мозаїчної підлоги.
Сьогодні урядом заплановано відновлення первісного храму в ім'я Різдва Богородиці.

Як дістатися до Десятинної церкви в Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 110 метрів (2 хвилину) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в маршрутне таксі №181 (18 + 7) (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 4-8 хвилин), далі відправитися в напрямку зупинки "Львівська площа" (приблизний час у дорозі - 5 хвилин). Далі на зупинці пересісти в тролейбус №6, №16, №18, і відправитися в напрямку вулиці "Володимирській" Приблизний час у дорозі може зайняти у Вас близько 6 хвилин. Від зупинки пройти 310 метрів (4 хвилини) в напрямку Десятинної церкви (вулиця Володимирська, 4). Також до церкви можна дістатися і на власному автомобілі. Розрахувати маршрут ви можете тут

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Київська область
Контактний номер
Електронна адреса
Початок будівництва: 989 року
Кінець будівництва: 996 року
Зруйновано: 6 грудня 1240 року