Перейти до основного вмісту

Пятницька церква - Чернігів

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 22:02

Пятницька церква у Чернігові
Цікавим пам'ятником давньоруської архітектури, домонгольського періоду, є П'ятницька церква, збудована на місці торгів, чернігівськими посадскими людьми в кінці ХХІІ - початку ХХIII століття. Названа церква в честь покровительки торгівлі - святої мучениці Параскеви П'ятниці.

За століття свого існування храм неодноразово горів і зазнавав руйнувань. Вперше церква була зруйнована в результаті монголо татарської навали і ярма в 1239 році. І кожен раз, піднімаючись з руїн, храм відроджувався, змінюючи свій вигляд. У 1941 році П'ятницька церква в Чернігові була зруйнована повністю. За однією з існуючих версій, вона заважала будівництву обласного драматичного театру. Довгий час храм знаходився в зруйнованому стані, і тільки завдяки старанням чудового архітектора Петра Барановського, за участю бригади реставраторів з місцевих жителів, вдалося відновити первозданний вигляд церкви.

У XVII - XVIII століттях на території П'ятницької церкви знаходився жіночий монастир, так як Свята Параскева вважається ще й жіночої покровителькою.
За часів Радянського Союзу, храм використовувався як музей літописі «Слово о полку Ігоревім».
Внутрішнє оздоблення храму вражає своєю простотою і строгістю. Зачаровує ефект фрескового розпису гармонійно посилюється незвичайним кольором підлоги, виконаного в різнокольорових полив'яних плитках.

Сьогодні - це діючий храм Української православної церкви Київського патріархату. Росположена на території мальовничого скверу ім.Б.Хмельницького.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- З Пн по Нд: з 10:00 до 18:00

Контакти
Область
Чернігівська область
Початок будівництва: кін. XII — поч. XIII ст.
Зруйновано: 1941 року
Відбудовано: 1962 року
УПЦ КП