Воскресенська церква - Вінниця

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 15:21

Одним зі святих місць на вінницькій землі є Свято Воскресенський храм. Побудований він був на території православного кладовища в 1910 році на честь Воскресіння Христового.

Будівництво храму зайняло вісім років. Автором проекту виступив відомий вінницький архітектор Г. Г. Артинов. Спочатку проект будівлі включав три частини: вівтар, притвор, центральну частину.

Доля храму цікава і дивна. Варто відзначити той факт, що навіть в епоху радянської влади храм Воскресіння Христова не був закритий, а залишався чинним.

Коли в 1996 році служителі Свято-Воскресенського храму вирішили привести в порядок прилеглу до нього територію і спиляти кілька старих кленів, на зрізі одного з них виявили православний Хрест.

Ніхто не зміг пояснити, що сталося. На честь такого неймовірного події і свята 2000 років від Різдва Христового, біля храму встановили Хрест. Все Хресні ходи, що відбуваються під час церковних свят, починаються з цього місця.

Каплиця, зведена над Хрестом, стала місцем паломництва тисяч православних християн. З усіх куточків країни люди їдуть сюди, щоб прихилити коліна перед святинею і попросити у Всевишнього миру і добра, щастя і здоров'я.

Сьогодні в Свято-Воскресенському храмі регулярно проходять церковні служби, які проводить настоятель храму протоієрей Василій Рішко разом з ієромонахом Флавіаном, протоієреєм Сергієм Вдодович і ієреєм Олександром Вдодович.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- З Пн по Нд: з 10:00 до 19:00

Контакти
Область
Вінницька область
Дата заснування: 1910 року
Архітектор: Артинов, Григорій Григорович