Чорна камяниця - Львів

Надіслав: admin , дата: чт, 02.02.2017 - 20:40

Історія виникнення чорного камяниця У Львові. Чорне будівля у Львові (чорна кам'яниця)
      Площа Ринок - серце сьогоднішнього Львова. З раннього ранку і до пізнього вечора тут вирує потік стурбованих городян і безтурботних туристів. Ринок оточений оригінальними будинками, більшість з яких побудовані в стилі ренесансного. Деякі з них користуються особливою популярністю, як наприклад унікальний архітектурний пам'ятник XVI ст., Який іменується чорним будівлею у Львові (Чорна кам'яниця).

Міфи про чорному камяниця У Львові

      Незважаючи на численні міфи, створені навколо чорного кольору фасаду будівлі, воно отримало його за цілком прозаїчну причину: свинцеві білила, якими захищали фасад, під дією повітря і світла окислились, набуваючи чорний відтінок. Хоча, можливо, і сам камінь також вбирав сажу від викидів вугілля, яким топили місто до середини XX в. І вже значно пізніше реставратори надали будівлі "справжнього" чорного кольору.

Історії про чорну камяниця У Львові
      Не менш загадкова і історія цього будинку. Невідомо, хто був його першим архітектором. Однак до обробки каменю в кінці XVI ст. доклали руку італійські майстри Петро Барбон та Павло Римлянин. Саме тоді представник багатого львівського роду Ян Лоренцовича відкрив тут одну з перших у Львові аптек. Як придане будинок дістався його внучці Яні, яка вийшла заміж за лікаря Maртіна Анчевського. Тому кам'яний будинок у Львові стали називати "докторських". Лікар прикрасив фасад будинку скульптурою свого патрона, Святого Мартина, який в своєму прагненні поділитися останнім з тим, хто в біді, відрізає мечем частину свого плаща і віддає жебракові. Поруч - фігура львівського святого Станіслава Костки, а також фігура Богоматері. З правого боку від входу з доби середньовіччя зберігся невеликий виступ - кам'яна лава, на якій міг відпочити сторож. Правда, все, хто намагається на ній посидіти, відзначають її незручність. Все правильно! Сторож на роботі спати не може!

Як дістатися до Чорного камяниця У Львові

      Від Двірцевій площі 1 (центральний ж/д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в трамвай № 1 або №10 (час очікування трамвая на зупинки може зайняти у вас близько 6 хвилин.) І відправитися в напрямку зупинки площа Ринок (приблизний час у дорозі 8 хвилин.) Від зупинки пройти 64 метри (1 хвилину) в напрямку Чорного будівлі у Львові (пл. Ринок, 4) Так само до Чорного будівлі у Львові можна дістатися і на автомобілі.

Час роботи:
- Пн - Нд: з 10:00 до 17:30

Контакти
Львівська область, місто Львів, площа Ринок, 4
Область
Львівська область
Контактний номер
Архітектор: Петро Красовський
Замовник: Томасо Альберті
Збудовано: 1577 року
Реконструйовано: 1884 року
Тип споруди: житловий
Львівський історичний музей
Архітектурний стиль