Ольвія - найважливіша грецька колонія

Головне фото

Ольвія - найважливіша грецька колонія
На мальовничому березі Дніпро-Бузького лиману, на краю просторого степу, лежать, омиваючись вітрами і часом, руїни Ольвії Понтійської - античного міста - держави, яка в далекому минулому займало чільне місце на всіх географічних картах. Місто мало величезне торгове і культурне значення, оскільки був міцним мостом між Заходом і Сходом - греками і скіфами.

Далеко від сучасних великих поселень збереглися під попелом часів руїни міцних міських укріплень, кварталів і площ, храмів і некрополя. Територія древнього міста, оголошеного заповідником, займає площу 270 га. З руїн проводять екскурсії про історію та побут Ольвії Понтійської.
Місто Ольвія, назва яке означає «Щаслива», засноване в 647-646 рр. до н. е. колоністами з грецького міста Мілет. Але ще до греків тут існували поселення спочатку кіммерійців, а потім скіфів.

Ольвія Понтійська: щаслива колонія
Ольвія була великим рабовласницьким містом-полісом. По-перше ній правили багаті мешканці - олігархи, але вже на початку IV ст. до н. е. встановилася демократична форма правління: верховна влада перейшла до народних зборів. Тоді в Ольвії було 20 - 25 тис. Жителів. Місто займався торгівлею і рибальством, тут карбувалися власні монети: мідні, срібні і золоті з символом Ольвії - дельфіном.

У 450 р. До н.е. е. Ольвію відвідав Геродот, який згодом описав історію, географію і звичаї народів, що населяли в ті часи територію сучасної України. У 331 р. До н.е. е. Ольвію намагався завоювати полководець Олександра Македонського Зопіріон, проте місто вистояв і стратег змушений був відступити.

Ольвія Понтійська: щаслива колонія
Більше пощастило грубій силі дакско племені гетів на чолі з царем Буребісти. У I ст. до н. е. гети захопили і розорили місто. Потроху життя в Ольвії відновилася, проте, вже з меншим розмахом. Місто увійшло до складу Римської імперії. Але в кінці IV ст. гуни остаточно розорили Ольвію ...

Ольвія Понтійська: щаслива колонія
Ольвію оточували кам'яні стіни з вежами, а ядро ​​міста захищав замок-цитадель. Місто мало чітке планування і був розділений на дві частини - Верхню і Нижню. Вулиці Верхнього міста були вимощені кам'яними плитами, прикрашеними статуями богів і героїв. Центром громадського життя була торгова площа - агора. Навколо неї були зосереджені основні адміністративні будівлі, а також гімназія (школа для юнаків), театр і іподром. Поблизу була розташована священна ділянка з храмами - теменос. Головний храм міста був присвячений богу сонячного світла Аполлону. До наших днів дійшли залишки колон і вівтар храму.

Ольвія Понтійська: щаслива колонія
Нижнє місто зосереджувався навколо порту. Жили тут в основному ремісники.
На околиці знаходився некрополь - місто мертвих. Його підземні склепи краще збереглися до нашого часу.
Археологічні знахідки з Ольвії прикрашають колекції багатьох великих музеїв світу, в тому числі Ермітаж, Третьяковську галерею, Національний музей історії України в Києві. Дещо можна побачити і в місцевому музеї. Тут є цікаві макети реконструкції міста, за якими можна уявити, якою була Ольвія за часів розквіту.

Час роботи:
- Пн - Нд: 8: 00-17: 00, екскурсії - до 16:00 (з травня по жовтень - без вих.)

Контакти
Область
Миколаївська область
Контактний номер
Places Ukraine
Будівництво
заснований: VI ст. до н. е.
Додаткова інформація
Склад населення: елліни, скіфи
населення: 15 тисяч
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: вт, 31.01.2017 - 17:48