Skip to main content

Марамарош

Submitted by admin on Sun, 01/29/2017 - 23:33

Мараморош Закарпатська область
Закарпатті - самобутній край. Його специфічна культура увібрала риси багатьох держав, до складу яких закарпатські землі входили в різні часи. Культурні шари налягали один на одного і створили унікальний синтез європейських архітектурних течій і народних традицій корінного населення.
Так, в сільських дерев'яних храмах можна побачити елементи готики, бароко, ампіру. Чітко в дерев'яній архітектурі інтерпретована готика. Цей стиль характерний для Марамороша - історичного округу з центром в місті Хуст. Чотири села, де збережені такі храми, складають Долину шедеврів, де прокладено туристичний маршрут.

Мараморош: край дерев'яної готики
Найстаршим храмом є Миколаївська церква в селі Сокирниця, побудована на початку XVII ст. Але готичних форм церква отримала пізніше, вже після зведення в сусідньому селі Крайниково Михайлівської церкви. На думку фахівців, саме крайниківська церква стала зразком, за яким будувалися інші храми долини. Церква датована 1668 року і складена з дубових колод.

Мараморош: край дерев'яної готики
Готичної форми їй надає дзвіниця з високим шпилем. По периметру храм оперізує крита галерея. В інтер'єрі церкви збереглися розписи XVIII століття.
Добре збереглася до наших днів церква Святої Параскеви в селі Олександрівка, зведена 1753 р. Дуже цікаві розписи, виконані 1799 р зображують біблійні сцени первородного гріха, розп'яття, а також вершників апокаліпсису, жінок і лицарів. У церкві діє музей, де крім традиційних етнографічних предметів експонована колекція старовинних грошей.

Мараморош: край дерев'яної готики
Найбільш вражає зовні Миколаївська церква в селі Данилова, знаменита височенним шпилем - висотою 35 м. Церква зведена 1779 р, а її інтер'єри розписані 1828 р Біля церкви працює краєзнавчий музей, відкритий з ініціативи місцевих жителів.
Неподалік Долини шедеврів, в селі Колодне, можна побачити один з найдавніших дерев'яних храмів Закарпаття. Тутешня Миколаївська церква зведена 1467 р відміну від Марамороських храмів, в архітектурі Миколаївської церкви відображено народне переосмислення стилю бароко.

"Долина нарцисів" в Закарпатті

Долина нарцисів розташована в 5 км від міста Хуст. Це єдине в Україні місце, де росте нарцис вузьколистий. Долина є природним заповідником, площа якого становить 170 га. У травні, в пору цвітіння нарциса, сюди з'їжджаються тисячі відвідувачів.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Закарпатська область