Ужгород

Submitted by admin on Sun, 01/29/2017 - 23:36

Ужгород історія міста
Ужгород, місто якому вже понад 1100 років, є скарбницею Закарпаття, яка зберігає в собі безліч таємниць і містичних історій. Що стосується назви міста, то з цього приводу точаться нескінченні суперечки. Деякі стверджують, що Ужгород отримав свою назву завдяки річці Уж, що, власне, є цілком логічним поясненням.

Інші ж наводять як доказ угорська назва міста Унгвар, що означає "замок над річкою Унг". Найбільш красивою і оповитою таємницею є легенда про князя Лаборця, який і був засновником міста Ужгород. Але цю версію, з історичної точки зору, практично не беруть до уваги, оскільки доказів існування князя, не знайдено і деякі вважають його образ збірним.

Варто зазначити, що дехто навіть пов'язує назву Угорщини в її українському варіанті (Угорщина) саме з містом Ужгород. Але, як би там не було, найголовніше, що в даний час місто Ужгород є частиною нашої країни України і одним з рідкісної краси міст Закарпаття.

Ужгород - місто сакур і містики
Чи не обділений місто і увагою з боку туристів, адже де ще в Україні Ви зможете побачити цвітіння японської вишні - сакури? Неймовірно, але факт, адже хто б міг уявити, що ці дерева можуть пристосуватися і вижити в болотистій місцевості. До речі, про те, яким чином сакура опинилася в Ужгороді також є своя легенда.

Хочемо зауважити, що буквально кожне місце в Ужгороді має свою власну легенду. Так ось, справа була так. Якось через Мукачево пролягав шлях делегації послів Японії, які в подарунок австрійському імператору везли саджанці японської вишні. Звістка про чужинців облетіла майже всю околицю і ось в той час, коли посли розташувалися на нічліг, місцеві жителі (підприємливості яких ми і зобов'язані!) Вирішили так би мовити "позичити" у них кілька саджанців, які вони надалі благополучно і продали в Ужгороді як дерева вишні. Незабаром жителі Ужгорода зрозуміли, що дерева, на жаль, не плодоносять, але як красиво цвітуть.

З тих пір, щовесни мільйони туристів з усіх куточків України, Росії, Угорщини та інших країн приїжджають в Ужгород, щоб насолодитися цвітінням і пахощами сакур, які, немов хмара, огортають все місто. До їх цвітіння також приєднуються і магнолії, райські яблуні і вишні. Все місто ніби потопає в рожевому кольорі і в медовому ароматі.

Подібне видовище не просто заворожує, воно занурює вас в казковий світ, де за помахом чарівної палички весь світ навколо немов оживає після глибокого зимового сну. А на зміну квітам сакури приходить цвітіння Липовій алеї, яка розтягнулася на 2 км уздовж двох ужгородських набережних. Такого зосередження практично всіх сортів липи ви не зможете знайти більше ніде, а радувати ця краса буде вас протягом усього літа.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 08.00 - 19.00

Контакти
Область
Закарпатська область
Contact number
40 км²
Засноване: 9 століття
Населення: 114 867 (01.05.2016)
Густота населення: 2872 осіб/км²
Поштові індекси: 88000-499
Телефонний код: +380 (3122)
Висота над рівнем моря: 120 місто
Водойма: річка Уж
День міста: 6 жовтня
Код КОАТУУ: 2110100000