Skip to main content

Будівля головного Адміралтейство - Миколаїв

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 17:29
Image
Будівля головного Адміралтейство - Миколаїв

Будівля головного Адміралтейство - Миколаїв
Вперше вступивши на землю Миколаєва, ви, безумовно, відчуєте могутність міста, яке, немов, ниткою, проходить крізь усі його знамениті пам'ятки. Практично всі з них мають пряме відношення до головної сфері, навколо якої і розвивається місто вже впродовж багатьох років.

Адміралтейство - назва, что вікорістовується по відношенню до адміністратівної Будівлі заводу імені 61 комунара в Николаеве.

Ми хочемо представити до вашої уваги одну з найцікавіших і знаменних пам'яток Миколаєва, яка, до того ж, є однією з головних міських візитних карток. Мова, безумовно, піде про будівлю головного адміралтейства. Так більшість жителів міста називають промисловий комплекс по виробництву продукції суднобудування та ремонту, завод імені 61 Комунара.

Адміралтейство з'явилося в Миколаєві в 1788 році за вказівкою самого князя Потьомкіна і представляло собою промислове підприємство, головним завданням якого була побудова судів для тоді ще тільки набирає обертів Чорноморського флоту Російської імперії. Географічне розташування верфі в гирлі річки Інгул недалеко від Південного Бугу грала тільки на руку для подальшого розвитку можливостей і потенціалу суднобудівного заводу, який спускав на воду есмінці, міноносці, підводні човни та інші судна різного призначення.

Будівля Головного Адміралтейства
Цілком природним було і те, що для задоволення всіх потреб військово-морського флоту, промисловий суднобудівний завод повинен був мати в своєму розпорядженні цілий комплекс. По суті, так воно і було. Прогулюючись по території заводу ви побачите Старофлотські казарми, де зможете додатково відвідати Миколаївський краєзнавчий музей, ворота корабельної верфі, де зображені дивовижні коні з хвостами риб, ну і, звичайно, ж головна будівля управління, яке, власне, і називають Адміралтейством.

Безпосередньо саме Адміралтейство являє собою будинок, виконаний в стилі класицизму, яке багато хто порівнює з будівлею Адміралтейства в Санкт-Петербурзі. Тут, звичайно, ми не можемо погодитися з подібним твердженням, оскільки, незважаючи на деяку схожість між цими двома Адміралтейства, все-таки наш миколаївський варіант нам ближче і рідніше.

До того ж, яке ще Адміралтейство може похвалитися наявністю "листи до майбутньому поколінню", закладеному в кораблик, який вінчає гострий шпиль будівлі. До речі, до відкриття послання залишилося всього так нічого, якихось 3 роки. Зміст листа ні для кого не становить секрету, але ж не це головне.

Головне потримати в руках і кинути хоча б одним оком на це саме лист, що пролежало в моделі кораблика з дня установки шпиля в далекому 1951 році. Можливо, саме ви опинитеся в потрібному місці, в потрібний час і станете свідком унікальної події, а можливо, саме ви станете новим автором подальшого послання майбутньому поколінню. Як вам така перспектива?

- Ціна: безкоштовно

Дата початку спорудження: 1950 року
Дата закінчення спорудження: 1951 року
Архітектор: Н. С. Шаповаленко
Україна, місто Миколаїв, вулиця Адміральська, 38
Миколаївська область