Skip to main content

Памятник Тарасові Шевченку - Чернігів

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 22:07

Памятник Тарасу Шевченку у Чернігові
Приїхавши до Чернігова, не забудьте відвідати пам'ятник славному Кобзареві. Великий син українського народу, його гордість і слава, геніальний майстер художнього слова, Тарас Григорович Шевченко неодноразово відвідував Чернігів.

У 1843 році він побував тут вперше, прямуючи з Петербурга в Україну, а пізніше поет кілька разів гостював у свого приятеля Андрія Лизогуба в його родовому маєтку.

Через півтора століття, вдячні нащадки увічнили пам'ять про земляка, спорудивши в центральному парку культури і відпочинку міста прекрасний монумент.

Унікальність пам'ятника полягає у виборі оригінального художнього рішення і майстерному втіленні його в камені. У 1992 році талановитий скульптор В.А.Чепелік з неймовірною точністю зумів передати в камені знамениту шевченківську задума і його тонку харизму.
Слід зазначити, що це єдиний пам'ятник, серед безлічі інших, де Шевченко зображений молодим. Тут йому тридцять три роки, він молодий, сповнений сил і творчих планів.

Як би ненароком, Тарас Григорович сів відпочити на паркову лавку і задумався, дивлячись у далечінь. Поруч лежить його недбало кинутий плащ.

Тиша і спокій парку зачарували Тараса, але йому рідко вдається побути наодинці - посиденьки туристів з поетом вже давно не дивують перехожих. Скульптурна композиція доповнена чорної табличкою з автографом генія і встановлена ​​на масивному чотирикутної постаменті.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Україна, Чернігівська область, місто Чернігів, проспект Миру, парк імені Коцюбинського, на Валу
Область
Чернігівська область
Дата побудови: 1992 рік
Автор проекта: Владимир Андреевич Чепелик
Висота: 3 метри; 4,05 м (з постаментом)
Матеріал: бронза, граніт (постамент)