Памятник Адамові Міцкевичу - Львів

Submitted by admin on Thu, 02/02/2017 - 18:42
Image
Памятник Адамові Міцкевичу - Львів

Памятник Адаму Міцкевичу у Львові
       Памятник Адаму Міцкевичу залишається впізнаваною візитною карткою Львова. Цікава історія його зведення. Прагнучи увіковічнити пам'ять про поета, в 1899 р в місті створили ініціативний комітет, який оголосив конкурс на кращий проект. Члени комітету визначили, що пам'ятник повинен бути не нижче 20 м, виконаний з матеріалу, який витримував би кліматичні зміни, і витрати на нього не повинні перевищувати 60000 золотих ринських (западноукр. Назва австрійського гульдена - Прим. Ред.). За результатами конкурсу першу премію присудили скульптору Антонію Попеля.

       Після оголошення переможця почався збір коштів. Для цього організовували благодійні концерти та аукціони, а власник кондитерської фабрики Ян Гефлінгера навіть виготовив спеціальні шоколадні вироби і передав їх комітету для реалізації. Будівельні роботи під керівництвом архітекторів Альфреда Захарієвича та Юзефа Сосновського тривали до 1904 г. При будівництві була використана нова система спорудження фундаментів. На відкритті був присутній син поета Владислав Міцкевич. У той день для дотримання порядку в місті заборонили торгівлю біля магазинів і на центральних вулицях, рух здійснювався тільки по вулиці Академічній, місто освітлювали до першої години ночі, а жебраків прибрали з центральної частини міста. Гості з інших міст приїжджали на відкриття спеціальними потягами. Урочистий момент відкриття став першим у Львові подією, яке зафіксували на кіноплівку.
       Передвоєнні путівники так описували монумент: "... біля підніжжя стоїть фігура поета, над якою знаходиться зображення крилатого Генія з лірою і лавровим вінком у руках. Вінцем колони є запалений факел".

Як дістатися до Пам'ятник Адаму Міцкевичу У Львові

       Від Двірцевій площі 1 (центральний ж/д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в трамвай № 1 або 10 (час очікування трамвая на зупинці може зайняти у вас близько 6 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки "вулиця Петра Дорошенка" (приблизний час у дорозі - 7 хвилин.) Від зупинки пройти 450 метрів (5 хвилини ) в напрямку пам'ятника Адаму Міцкевичу (площа Міцкевича). Також до церкви можна дістатися і на власному автомобілі. Розрахувати маршрут ви можете тут

Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Початок будівництва: 1899 року
Завершення будівництва: 1904 року
Скульптор: Антон Попель
Висота: 21 метр
Матеріал: граніт, бронза
Львівська область, місто Львів, площа Міцкевича
Львівська область