Філармонія - Суми

Головне фото
Філармонія - Суми

Філармонія в Сумиах
Обласну філармонію Сум, що розмістилася на Петропавлівській вулиці, можна по праву віднести до найкрасивіших будівель міста. Це унікальний пам'ятник архітектури кінця XIX століття. Будівля була зведена в 1890 році, на земельній ділянці, який подарував місту поміщик і відомий меценат Кондратьєв Герасим, під будинок дворянського зібрання. Пишність і краса будови перевершила всі очікування. Багатий декор та розкіш архітектурних деталей надали споруді парадний статус.
Спочатку, перший поверх дворянського зібрання був відданий під музичний салон, театральний зал і ресторан. На другому поверсі розташувалися кімнати для куріння та азартних ігор. Чудовий парк примикав до самої будівлі і люди з «вищого світу» не поспішаючи прогулювалися його алеями.

Сцена дворянського зібрання була свідком виступів багатьох блискучих артистів. Вона чула живі голоси самого Федора Шаляпіна та Сергія Лемешева, а зачаровує тенор Леоніда Собінова не залишав байдужим ні одне жіноче серце.
З приходом до влади більшовиків у 1917 році, в будинку розмістилася обласна філармонія. Її розкішний зал для глядачів вражає своєю вишуканою красою і чудовою акустикою.

У 2007 - 2008 роках будівля Сумської філармонії піддалося капітального ремонту, в результаті якого сцену переобладнали під органний зал. Орган доставили з Троїцької церкви.

Сьогодні в будівлі Сумської філармонії працює кілька музичних колективів, кожен з яких вносить свій посильний внесок в розвиток музичних традицій закладу.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Область
Сумська область