Хотинська фортеця - Чернівецька область

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:42

Історія Хотинська фортеця
Одним з визнаних чудес України є фортеця в Хотині - видовищне і потужна споруда, було ареною багатьох важливих подій історії. Зараз сюди їдуть туристи з усього світу. Фортеця в Хотині добре збережена і неодноразово служила декорацією в кіно: тут проходили зйомки фільмів «Д'Артаньян і три мушкетери», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Стріли Робін Гуда», «Захар Беркут», «Тарас Бульба» та інших .

Хотинська фортеця: історико-архітектурний заповідник
Перше виявлене археологами зміцнення на місці фортеці існувало в V-X ст. і належало слов'янському племені тиверців. Коли Хотин увійшов до складу Галицько-Волинського князівства, тут була побудована кам'яна фортеця. У XIV столітті, коли Хотин виявився в складі Молдавського князівства, фортеця була розширена до сучасних розмірів і добудована.

Хотинська фортеця: історико-архітектурний заповідник
Стіни фортеці в Хотині вражають: висотою 40 м і шириною 6 м. Ядром оборони є міцна Північна вежа-донжон, в якій можна було продовжувати оборону, навіть коли ворог проникав в фортецю. Замковий двір на дві частини - комендантську і гарнізонну - розділяє палац коменданта, декорований шахматкою з кам'яних блоків різних кольорів. У дворі також є каплиця, де зміцнювали молитвами дух воїнів перед битвами. У південній частині розташовані ворота, до яких зовні вів перекидний міст. Згодом, коли в штурмах почали використовувати артилерію, було створено додаткову лінію земляних укріплень, стійких до гарматних ядер.

Хотинська фортеця: історико-архітектурний заповідник
Під стінами фортеці в Хотині відбулося чимало грандіозних битв. Напевно, найзначніша з них сталася в 1621 році. Після поразки Польщі в битві під Цецорою 1620 року (у якій загинув головнокомандувач польської армії Станіслав Жолкевський, господар Жовкви) турецький султан Осман II відправився на завоювання України та Польщі. Зібрана ним армія налічувала 130 - 150 тисяч турків і 60 тисяч кримських татар, а захищали Хотин 35 тисяч поляків і 40 тисяч козаків на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним.

Хотинська фортеця: історико-архітектурний заповідник
Саме завдяки відчайдушній хоробрості козаків захисникам Хотина вдалося подолати османське військо. Битва тривала тридцять сім днів, протягом яких козаки днем ​​відбивали атаки противника, а вночі робили локальні вилазки. Коли чисельність турецької армії скоротилася більш ніж в два рази, султану довелося укласти з Польщею мир і повернутися до Туреччини, де його незабаром вбили власні яничари. Але трагічно закінчилася битва і для її героя Петра Сагайдачного: гетьман отримав важку рану, від якої через кілька місяців загинув.

Час роботи:
- Пн - Нд: 9:00 - 18:00

Контакти
Область
Чернівецька область
Контактний номер
Початок будівництва: 1250 рік
Завершення будівництва: 1340 року
Установлений: князем Володимиром Святославичем