Ай-Петрі - Гора святого Петра

Головне фото

Ай-Петрі - найвідоміша гора Криму. Вона розташована в серці курортної зони, над узбережжям від Ялти до Сімеїзу. З гори можна помилуватися захоплююча панорама Південного берега Криму.
Висота гори Ай-Петрі - 1234 м. Над рівнем моря. Вершина гори досить плоска, на ній розташовані сувенірний ринок і туристичні бази, тут можна спробувати татарські страви.

Популярним видом відпочинку на Ай-Петрі є кінні прогулянки. Взимку вершину і схили гори огортає сніговий покрив до 1,5 м завтовшки. Тому Ай-Петрі є одним з небагатьох місць Криму, придатних для зимового відпочинку. Для катання на гірських лижах влаштований бугельний підйомник, а схил гори годиться як для початківців, так і для досвідчених лижників.

Гора Ай-Петрі
Надзвичайним атракціоном є підйом на Ай-Петрі по канатній дорозі, яка бере початок в Місхорі. Довжина канатної дороги - 2980 м. На середині шляху є перевантажувальна станція «Сосновий гай». Тут пасажири пересідають в вагончик верхньої ділянки. Звідси і до вершини гори канат під кутом 46 ° не підтримує жоден опорний стовп. Поряд з верхньою станцією оснащена оглядовий майданчик, звідки видно узбережжі від гори Аю-Даг в Гурзуфі до гори Кішка в Сімеїзі.

Гора Ай-Петрі
Вражає зміна клімату: зі спекотного пляжу Місхора туристи потрапляють в затишну прохолоду, оповиту хмарами. На вершині Ай-Петрі є кілька цікавих місць, які варто оглянути: знак «АйкПетринский меридіан», метеостанція, печера Трехочка, тисячолітньої дерево - тис ягідний. Печера Трехочка відкрита для відвідування. Підземний коридор веде в просторий карстовий зал, посеред якого височіє велика скам'яніла сніжна купа. Цілий рік температура в печері тримається на позначці 10 ° С, в давнину її використовували як холодильник.

Гора Ай-Петрі
Але головною визначною пам'яткою є Зуби Ай-Петрі, які добре видно ще від підніжжя гори. Великі і малі зубці скель виступають на самій вершині, в найвищій точці гори. Ця зона обгороджена і відкрита тільки для екскурсійних груп.

Цікавий і неймовірний факт: за походженням Ай-Петрі - не що інше, як гігантський кораловий риф, утворений на дні доісторичного моря мільйони років тому. Гора є особливою кліматичною зоною, тут росте близько шестисот видів рослин, в тому числі занесених до Червоної книги.

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
Places Ukraine
Додаткова інформація
Висота: 1234,2 місто
Система: Кримські гори
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: нд, 29.01.2017 - 19:04