Перейти до основного вмісту

Чорногора - Українські Карпати

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 14:52

Памятки Івано Франківської області
Найвищі гори України розташовані на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської областей і відносяться до Чорногорського кряжу, де прокладені багато туристичних маршрутів. Мандрівників приваблюють можливість підкорити найвищі вершини країни, захоплюючі види, а також самобутня гуцульська культура яка надає гірському краю якоїсь екзотики.

Кряж Чорногора
Карпатські гори рівні, без скелястих виступів, тому вони зручніші для сходження без спеціального спорядження. Схили гір і підстави переважно покриті хвойними і буковими лісами, також тут ростуть дуб, граб, вільха, горіх, клен, ясен. Ближче к вершинам дерева змінюють кущі - брусниця, чорниця та інші, а Карпатські гірські луки покриті запашним різнотрав'ям.

Кряж Чорногора
Чорногорський кряж простягається на 40 км між гір Чорна Тиса заході і Чорний Черемошна сході. Його найвища вершина і, власне, найвища точка України - гора Говерла. Її висота становить 2061 м. Назва гори походить з угорської мови і означає «сніжна гора». На вершині гори встановлений державний символ - тризуб. Сюди прокладено кілька туристичних стежок, тому для того, щоб подолати найвищу гору України, не треба великих зусиль.

Кряж Чорногора
У долині Веснарка у Говерли розташовано високогірне озеро Несамовите, а неподалік несе свої води з висоти 80 метрів Прутський водоспад.
Навколо Говерли розташовані і інші гори висотою понад 2000 м. Серед них найбільш популярні для сходження гори Піп Іван (2022 м) і гора Петрос (2020 м).
Гора Петрос- досить крута і скеляста гора, тому приваблює перш за все любителів екстриму. На вершині гори є маленька дерев'яна каплиця.

Кряж Чорногора
Гора Піп Іван знаменита завдяки величезній недобудованої польської обсерваторії на вершині - найбільш високо розташованого споруди в Україні. Її будівництво, перерване Другою світовою війною, так і залишилося незавершеним. Більшу частину року обсерваторія покрита снігами, тому її називають Білим слоном. Нижче обсерваторії зростає ще один український рекордсмен - високогірне дерево ялина.

Кряж Чорногора
У селах навколо Чорногори добре розвинена туристична інфраструктуру. Найбільший туристичний центр - місто Яремче. Тут є цікаві музеї та виставки, присвячені гуцульської культури і народних ремесел.

Музей Писанка Коломия

Значним культурним центром Прикарпаття є місто Коломия. Воно відоме кількома цікавими музеями, присвяченими культурі гуцулів і Покуття. Але відомим є унікальний музей у формі писанки, повністю присвячений мистецтву писанкарства. В експозиції зібрано понад 6000 писанок з усього світу.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Івано-Франківська область