Скелі Довбуша - печерний комплекс

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 14:55

Скелі Довбуша - печерний комплекс
Скелі Довбуша в Яремче - мальовничий и очень популярна у туристов куточок Прикарпаття (Івано-Франківська область). Незважаючі на велику Кількість відвідувачів и туристичну інфраструктуру, в Цій місцевості прекрасна екологія і чудова природа.
Геологи визначили, что Скельний масив образoвался бoлее 70 мілліонoв років назaд и знаходять нa днe дaвно нe Сущeствуют мoря. Скелі тягти з вoстока на Захід почти кілометр, ширина масиву - 200 метрів

Скелі Довбуша: Стародавня фортеця и притулок українського Робін Гуда
Складаються скелі з пісковіка, Який століттямі обточувалі Дощі и вітер. В результате Вийшла хаотично нагромадження відшліфованіх гігантськіх голив.
Є скелі, схожі на велічезні вежі фортеці, а є что лежати один на одному валуни хімерної форми: деякі з них дивне чином зберігають рівновагу и не скачуються вниз. У скелях много печер и звівістіх стібок, деякі ведуть в ущеліні между Скеля, Такі вузькі, что місцямі чоловік Ледь может протиснутися. За останні півстоліття скелі обросли буково-Смерекова лісом. З вершин Скель відкрівається чудовий вид.

Скелі Довбуша: Стародавня фортеця и притулок українського Робін Гуда

Екскурсії по скелях Довбуша пролягають по туристично маршрутами, їх круті Схили Скель ще з початку XX століття облюбувалі скелелазі - проводять Тренування и змагання. Про спортивні цінності масиву свідчіть факт, что в 70-х роках XX століття тут проходили всесоюзні змагання зі скелелазіння. А в 1981 году скелі оголосілі заповідніком.

У Скель Довбуша багата и цікава історія. Археологи виявило, что в ХVII-Х століттях до н. е. в скелях Було язічніцьке святилище з обсерваторією. Пізніше на цьом місці осіла християнські монахи-відлюднікі, а в XII столітті монастир превратился в фортецю, сторож підступі до перевалів через Карпати.

Це булу одна з тих фортець, Якими, за вислови автора «Слова о полку Ігоревім», князь Ярослав Осмомисл «підпер» Карпати. Фортеця витримала татаро-монгольська навала и проіснувала до XVI століття.
3 ХVII-ХVIII століттях в скелях влаштувалі базу опришки - повсталі проти польських панів українські селяни. Скелі названі на честь їхнього ватажка Олекси Довбуша. Его табір знаходівся тут в 1743 году.

Україна, Івано-Франківська область, Болехівська міськрада, на південний захід від села Бубнище

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Івано-Франківська область
Висота над рівнем моря: 668 метрів
Висота відносна: до 80 метрів
Тип: пісковики