Старокиївська гора - Київ

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 12:10

Старокиївська гора в Києві

      Старокиївська гора - місце, звідки починався Київ. Тут стояли палати київських князів, зміцнення, під захистом яких кияни давали відсіч ворогам. На згадку про славне минуле міста встановлено камінь з викарбуваними давньоруської в'яззю словами з «Повісті временних літ»: «Звідси земля руська і стала бути». Зараз на місці стародавнього міста утворений археологічний заповідник, тут же знаходиться Національний музей історії України. В експозиції музею представлена ​​історія країни від глибокої давнини до наших днів.

      Археологи виявили на Старокиївській горі в Києві залишки укріплень (рів і вал) часів легендарного засновника міста князя Кия. До того ж періоду відноситься язичницьке капище, розташоване неподалік, праворуч від будівлі музею. Від нього залишилася круглий майданчик з кам'яними виступами, на яких стояли ідоли і здійснювалися жертвопринесення. Капище було головним святилищем міста, дерев'яні ідоли були багато прикрашені золотом, що не завадило, однак, після прийняття киянами християнства скинути їх в Дніпро.

Залишки князівські палаци на Старокиївській горі

      За будівлею музею знайдені залишки фундаменту першого кам'яного споруди Києва - княжого палацу, побудованого на початку X століття. Тут брала послів княгиня Ольга, відпочивав від ратних подвигів князь Святослав. До кінця X століття, очевидно, князем Володимиром, були побудовані два нових палацу, Південний і Західний. В одному жили князь з сім'єю, в іншому влаштовувалися бенкети. Фундаменти цих палаців позначені кам'яною кладкою.

Десятинна церква на схили Старокиївської ГОРИ

      Найбільш видовищний слід давньої епохи - фундамент Десятинної церкви, всім відомої за підручниками історії. Церква Богородиці побудував незабаром після хрещення Русі князь Володимир - вона повинна була стати наочним втіленням величі нової релігії. Назва «Десятинна» виникло тому, що на церковні потреби князь щорічно виділяв десяту частину свого доходу - десятину. Храм вийшов неймовірно великим для своєї епохи, при ньому працювала перша на Русі школа. Руйнування храму пов'язане з великою трагедією, що сталася 6 грудня 1240 року, коли місто штурмували війська хана Батия. Мирні жителі поспішали сховатися в святих стінах, сподіваючись на Божу захист, але під натиском ворога храм завалився, поховавши під уламками сотні людей.

      Слава першого на Русі кам'яного храму була така велика, що вже були спроби відновити його заново. Нові храми на фундаменті церкви будували в XVII, а потім в XIX століттях (остання зруйнована більшовиками). Однак такі реконструкції тільки шкодили справжнім залишкам храму, тому що даних про первісному вигляді Десятинної церкви немає. Зараз фундамент церкви захищений павільйоном з прозорим дахом.
      Поруч з фундаментом церкви стоїть ще один пам'ятник давнини - 800- річна липа. Нижче ви можете побачити неперевершену відскановану Картину Старокиївської гори в Києві автора Тараса Шевченка

Як дістатися до Старокиївської гори У Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 73 метри (1 хвилину) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в маршрутне таксі № 181 (18 + 7) (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 10 хвилин), далі відправитися в напрямку Львівської площі (приблизний час у дорозі - 5 хвилин). На Львівській площать необхідно пересісти в тралейбус №6, №16, №18 та відправитися в напрямку Володимирівської вулиці (приблизний час у дорозі - 2 хвилини) Вийшовши на зупинці необхідно пройти 650 метрів (8 хвилин) в напрямку Старокиївської гори.
Також до до гори можна дістатися і на власному автомобілі. Розрахувати маршрут Ви можете тут

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Фото старокиївської гори в Києві
Старокиївська гора - Київ
Картина Старокиївська гора  Київ - автор Тарас Шевченко
Контакти
Україна, місто Київ, вулиця Володимирська, 2
Область
Київська область