Шуховська вежа - Миколаїв

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 17:29
Image
Шуховська вежа - Миколаїв

Шуховська вежа - Миколаїв
Унікальною пам'яткою Миколаєва можна з упевненістю назвати Шуховську вежу. Це водонапірна вежа являє собою дивовижне інженерне твір мистецтва і несе історичну, а також культурну цінність.

З'явилася Шуховская водонапірна вежа на вершині Спаського пагорба в 1907 році, хоча ідея її зведення датується 1904 роком. Автором і розробником проекту водонапірної башти був російський інженер В.Шухов, який є батьком телевізійної вишки, що знаходиться в Москві, і інших цікавих проектних рішень.

Шуховская водонапірна вежа
Завдяки місткості бака, що становить 50 тисяч відер, вежа була невід'ємною частиною системи міського водопостачання Миколаєва. Її цінність просто неможливо описати, напевно, тому і до цього дня миколаївці усіма силами намагаються вберегти свою унікальну пам'ятку, що дещо втратила свою первісну привабливість і продуктивність. Сьогодні Шуховская водонапірна вежа, на превеликий жаль, не використовується, але про неї продовжують розповідати з гордістю.

Важливим є і той факт, що не тільки місцеві жителі і гості міста, а й іноземні інженери захоплюються Шуховской водонапірною баштою, її оригінальним дизайнерським рішенням і неповторністю. Цю вежу дійсно можна назвати прикрасою міста, діамантом інженерної думки і пам'ятником індустріальної архітектури.

Багато хто навіть порівнюють конструкцію вежі з всесвітньо відомою Ейфелевою вежею в Парижі, і ця думка гріє серця всіх жителів Миколаєва без винятку.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Початок будівництва: 1906 року
Завершення будівництва: 1907 року
Автор проекту: Володимир Шухов
Контакти
Область
Миколаївська область
Україна, місто Миколаїв, вулиця Рюміна, 9
Миколаївська область