Великий каньйон Криму

Головне фото
Великий каньйон Криму

Великий каньйон - один із наймальовничіших куточків Кримських гір, тут пролягає чудовий пішохідний маршрут. Вузьку ущелину, утворює каньйон, розташований на північно-східних схилах Ай-петрінського гірського масиву. Довжина Великого каньйону - 6 км, а ширина місцями зменшується до 3 м. «Стіни» каньйону - стрімкі кручі висотою до 320 метрів.

Здається дивом, що такий великий і глибокий каньйон утворила невелика річка Аузун-Узень. Її назва в перекладі з татарської означає «та, що випливає з рота». Річка утворює на своєму шляху чимало порогів, водоспадів і улоговин. Одна з таких улоговин (найбільша в каньйоні) - знаменита «Ванна молодості» (Кара-Голь).

Глибина "ванни" досягає 5 м, а температура води в ній навіть в самий жаркий день не піднімається вище 13 ° С. Купання в ванні молодості, за повір'ям, має ефект омолодження.
Влітку прогулянка каньйоном не вимагає великих зусиль і фізичної підготовки. Однак навесні, під час танення снігів, рівень Аузун-Узень може підніматися на 5 м, і тоді невелика річка перетворюється на бурхливий потік.

Крім річки Аузун-Узень в каньйоні є джерело Панія - найбільш повноводний в Криму. Кожну секунду з-під землі на поверхню надходить більше 300 л води - цього вистачило б на те, щоб забезпечити прісною водою невелике містечко.
Туристична стежка проходить карнизами каньйону, звідки розгортаються чудові пейзажі. Найкрасивіша панорама - з мису Сторожовий, що на лівому борту каньйону, на висоті 300 метрів.

Дно і схили каньйону покриті розкішним зеленим килимом з моху, папоротей, плюща. Подекуди можна побачити рідкісний сорт орхідеї Венерин черевичок. Над схилами височіють густі дубові, тісовиє і букові ліси. Під їх кронами панує тінь, тому в каньйоні завжди затишно, тихо і прохолодно.
Зазвичай під час екскурсії каньйоном оглядають гору Бойко висотою один тисячі сто сімдесят два м, розташовану у його вершини. Можна відвідати також гарний водоспад Срібні струмені, на річці Сари-Узень.

Площа
300 га
Місця України

Адреса

google карта
Будівництво
Заснований: 1974 року
Область
Автономна Республіка Крим