Хрестовоздвиженський монастир - Полтава

Надіслав: admin , дата: сб, 21.01.2017 - 01:02

Перебуваючи на Івановій горі в Полтаві, яка неодмінно повинна стати частиною вашої екскурсії по Полтаві, ви ні за що не зможете не помітити величні куполи Хрестовоздвиженського монастиря, який є гордістю Полтави.

Цей вражаючий своїми масштабами архітектурний ансамбль заворожує людські серця всіх тих, хто хоча б кілька днів вирішив відпочити в Полтаві. Площа комплексу, що належить цьому монастирю становить 366 квадратних метрів.

У нього входять Хрестовоздвиженський собор, дзвіниця, Троїцька церква і інші господарські споруди. Хоча всі вони були споруджені в різний час, в цілому все настільки гармонує між собою, що уявити одну споруду без іншого просто неможливо, вони немов один цілий пазл.

Вперше ця пам'ятка побачила світ в 1650 році і тоді вона була дерев'яною. Незабаром після нападу татарського війська святиня була спалена, і тільки лише на початку ХВІІІ століття Хрестовоздвиженський собор був уже споруджений з каменю.

Семикупольним біла красуня є унікальним шедевром українського бароко. Примітним є те, що собор не має фасаду в традиційному його розумінні, оскільки всі три його сторони однаково спроектовані і виконані, тому з якого б боку ви на нього не дивилися, вам здається, що собор повернуть до вас обличчям.

Внутрішнє оздоблення Хрестовоздвиженського собору ні в якому разі не поступається зовнішньому пишності. На жаль, іконостаси виконані найбільшими майстрами В.Реклінскім і С.Шалматовим були знищені під час правління більшовиків, але нинішній їхній вигляд жодним чином не поступається початкового багатому оздобленню.

Це позолочене пишність змушує вас втрачати дар мови і мов надає ще більшого величі і без того пишного інтер'єру собору.
Заворожує кожного, хто відправився на екскурсію по комплексу монастиря, і дзвіниця заввишки в 47 метрів, що складається з чотирьох ярусів.

Дзвіниця доповнила і примножила красу всього комплексу в 1786 році, в ній ви можете побачити красу переплетення італійського стилю і українського бароко, що об'єднує і собор, і дзвіницю.

Колись дзвіниця налічувала понад 10 різних дзвонів різноманітної форми та розмірів, але справжньою гордістю був дзвін вагою в 6 тонн. Можете собі уявити наскільки величний і зачаровує передзвін розкочувався по околицях.

За все своє існування Хрестовоздвиженський монастир у Полтаві став свідком величезної кількості історичний подій, до того ж дерев'яну версію собору зводили на честь перемоги українського війська над польським військом, а ось вже кам'яний собор - з нагоди перемоги Петра І над шведами.

За радянських часів він навіть перестав діяти як церковна інституція і його будівля використовувалася для більш земних цілей. Через багато років Хрестовоздвиженський монастир знову повернув свій статус, але з чоловічого монастиря він перетворився в жіночий.

Тільки вступивши на його територію, ви немов занурюєтеся в новий світ, де править лише спокій і умиротворення, а всі проблеми і метушня буденного життя залишаються далеко за її межами.

Тут вам відкривається інша грань життя, духовна її сторона, наповнена світлом і щастям. Ваша душа, немов знайшла місце, де їй хочеться парити. Насолоджуйтеся цими відчуттями спокою і відпочинок в Полтаві стане ще більш прекрасним і доповненим.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- З Пн по Нд: з 10:00 до 19:00

Контакти
Область
Полтавська область
Контактний номер