Перейти до основного вмісту

Костел і монастир бенедиктинок - Львів

Надіслав: admin , дата: чт, 29.12.2016 - 18:57

Костел і монастир бенедиктинок у Львові -  Монастир Бенедиктинок (вул. Вічева, 2), розташувався в затишному місці серед старих вуличок поруч з площею Ринок. Его фасад може здивувати навіть цінителів архітектури. Жіночий монастир Ордена Бенедиктинок у Львові було засновано в 1593 році. Кілька років по тому, в 1597, почали будівництво костелу та монастиря. Для цього запросили відомого в місті архітектора Павла Римлянина. Саме він надав будівлі пізньоренесансний характер. У 1623 р, після однієї з численних львівських пожеж, його побудував архітектор Ян Прокоровіч.

      Тоді ж для забезпечення спокою і обороноздатності монастир оточили потужними кам'яними стінами. Були внесені зміни і в декор самої споруди, надавши йому майже кріпак вигляд. Правда, оборонну міць контрфорсов, що підпирають вежу монастиря, пом'якшує хороший портал і пілястри, які підтримують антеблемент з дорическим фризом.

      Різноманітними кам'яними скульптурами прикрашений і монастирський будинок (1611-1687 рр.). В кінці XVII ст. в монастир Бенедектінок передали мощі св. Фортуната. У всі часи існування монастиря його черниці займалися освітою дітей. Незважаючи на погрози ліквідації, вони змогли зберегти заклад під час австрійської церковної реформи і в ході першої світової війни. Монастир припинив свою діяльність в 1946году. З часів української незалежності чернеча діяльність в монастирі відновилося. Сучасні сестри-cтудіткі навчають дітей і займаються художніми справами: ткацтвом, вишивкою, писанкарством.

Як дістатися до монастиря бенедектінок у Львові

      Від Двірцевій площі 1 (центральний ж/д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в маршрутку № 29 (час очікування маршрутки на зупинки може зайняти у вас близько 12 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки Ляльковий театр (приблизний час у дорозі 7 хвилин.) Від зупинки пройти 80 метрів (2 хвилину) в напрямку Монастиря Бенедектінок ( вулиця Вічева 2). Так само до Монастиря Бенедектінок у Львові можна дістатися і на автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 08.00 - 19.00

Контакти
Область
Львівська область
Контактний номер
Початок будівництва: 1597 року
Кінець будівництва: 1616 року
Архітектор: Павло Римлянин
УГКЦ
Архітектурний стиль