Костел святого Йосипа - Миколаїв

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 18:05
Image
Костел святого Йосипа - Миколаїв

Костел святого Йосипа - Миколаїв
Одним з найбільш вражаючих і зачаровують пам'яток міста Миколаєва можна по праву назвати Римо-Католицький костел Святого Йосифа, збудований в 1896 році. Виконано костел в еклектичному стилі відповідно до проекту відомого архітектора В.Домбровського, уродженця міста Одеса.

З висоти пташиного польоту католицький костел нагадує за формою хрест і займає досить пристойну площу в 45 на 28 метрів. Фасад будівлі був збудований з червоної цегли, який і до цього дня зберіг свій первозданний колір і форму. З боків костелу підносяться 49-метрові готичні вежі, які вінчають конусні дахи з позолоченими хрестами, а вікна вражають красою і вишуканістю вітражів, що були передані до Миколаєва з рук найталановитіших майстрів Німеччини.

Інтер'єр костелу Святого Йосипа також радує око своєю вражаючою красою і величчю, що криється в кожній деталі. На особливу увагу заслуговують фрески, що знаходяться біля вівтаря, а також статуї із зображенням Ісуса і Марії, а також святого Антонія Падуанського, який подає хліб жебракові, що розташовані по боках головного і бічного нефа.
Костел Святого Йосипа
За практично 110 літній період існування католицької парафії в Миколаєві, костел пережив безліч історичних подій і труднощів, які тільки лише загартували віру його прихожан. На його долю випала і зустріч з німцями, які віддали задні костелу під бойню, і з більшовиками, які всіляко намагалися викорінити будь-яку віру і під практично абсурдними приводами кидали до в'язниці або відправляли в табори настоятелів миколаївського приходу.

Одним з видатних настоятелів костелу, якого спіткала незавидна доля, був батько Християн Зіск. Його пам'ятають як молодого, але дуже самовідданого глави католицької парафії, який не шкодував ні сил, ні коштів на розвиток миколаївського костелу. З його фігурою також було пов'язано ім'я одного з постійних парафіян і органіста Лао Гетте, який також, незважаючи на жахливі тортури, не втратив віри у вищі і благі наміри і в силу всіх своїх можливостей намагався нести слово Боже.

Відвідування цього великого і вражає своєю красою і витонченістю храму Миколаєва принесе вам душевну умиротворення і спокій. До того ж у вас буде чудова можливість насолодитися дивовижними звуками органної музики, яка захопить вас з першого акорду і повідає про перипетії на життєвому шляху самого костел Святого Йосипа, його прихожан і, звичайно ж, про те духовну спадщину, що залишили нам великі люди, пов'язані з цією пам'яткою.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Вт - Сб: з 9:00 до 18:00, Нд - Пн: 12 - 18

Архітектурний стиль: еклектизм
Початок будівництва: 1891 року
Кінець будівництва: 1895 року
Архітектор: Владислав Олександрович Домбровський
Керуюча організація: Католицька церква
Контакти
Область
Миколаївська область
Україна, місто Миколаїв, вулиця Декабристів, 32а
Миколаївська область