Костел святого Івана Хрестителя - Біла Церква

Головне фото

Історія виникнення Костел святого Івана Хрестителя - Біла Церква
      Вважається, що на березі річки Рось для оборони південних рубежів Київської Русі в 1032 київський князь Ярослав Мудрий заснував фортецю, названу в його честь ім'ям, яке князь-засновник отримав при хрещенні, - Юр'єв. У фортеці в 1050 побудували церкву з білими стінами, яку в народі називали «біла церква», і ця назва згодом прижилася для міста. За іронією долі, саме місцевим єпископства присвячено перша літописна згадка про Юр'єва, датоване одна тисяча сімдесят два.

      Розпочаті в 1950-і роки археологічні дослідження дозволили встановити, що древній Юр'єв в XI-XIII ст. знаходився на Замковій горі на лівому березі Росі. Місто займало площу близько 15 га, третина з яких припадала на дитинець, а решта - на град у нього. На території дитинця знайдені залишки давньоруської цегли-плінфи (так було приблизно визначено місце, де стояв собор міста Юр'єв) і досліджені з десяток первісних міських жител.

      Після руйнувань, завданих ордами хана Батия в 1240, місто відродилося лише в середині XVI ст. Сейм Речі Посполитої в 1774 передав місто в «вічне володіння» коронному польському гетьману Ксаверію Браницькому. У 1797-1798 рр. на захід від міста з'явилася нова резиденція Браницьких і був заснований ландшафтний парк, названий на честь дружини господаря - «Олександрія». Автором генерального плану і першим забудовником маєтку був відомий французький архітектор Мюффо, а над створенням парку довше інших працював садівник Август Енс, який додав «Олександрії» вид завершеного твору садово-паркового мистецтва.

      Ще в 1789 тодішній господар Білій Церкві гетьман Ксаверій Браницький надав кошти на будівництво мурованого костелу на престижній Замковій горі, де колись була церква Ярослава Мудрого, а під час правління Речі Посполитої - латинська каплиця для польського гарнізону. З невідомих причин будівництво затяглося - і оздоблювальні роботи храму були завершені лише в 1812.
      Вважається, що архітектором костелу Святого Іоана Предтечі в Білій Церкві міг бути італієць Домінік Ботані, а храм повинен був стати родинною усипальницею католицької гілки Браницьких. Будівля костелу майстерно пов'язане з рельєфом місцевості, є головною домінантою Білій Церкві з боку річки Рось, замикає одну з центральних магістралей міста і перспективу ряду алей парку «Олександрія».

      За радянських часів, 1930, костел закрили, і в 1940-х роках, під час німецької окупації міста, богослужіння відновили. У післявоєнні роки в колишньому костелі деякий час була лекційний зал, згодом склад, а після ґрунтовної реконструкції, розпочатої в 1974, і облаштування приміщення, тривало майже півтора десятиліття, тут зробили обласної зал камерної та органної музики, час від часу вихідними днями надає приміщення для католицького богослужіння.

Як дістатися до Костьол Святого Іоана Хрестителя в Білій церкві

      Від вулиці Семена Петлюри (Комінтерну), 32, а також з Московської площі, 3 (центральній ж / д вокзал «Київ-Пасажіскій») регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку м Біла Церква (вартість проїзду 50 грн) від зупинки пройти 350 метрів в напрямку Костелу Святого Іоанна Хрестителя (Предтечі) (площа Соборна, 4)
Так само Ви можете дістатися до Білої Церкви і на власному автомобілі).

Час роботи:
- Пн- Нд: з 09:00 до 18:00, концерти: Сб, Нд - 18:00

Контакти
Область
Київська область
Контактний номер
Places Ukraine
Будівництво
Початок будівництва: 1812 року
Кінець будівництва: 1816 року
Архітектор: Доменіко Ботані
Засновник: графи Браницькі
Архітектурний стиль
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: вт, 31.01.2017 - 12:18