Костел святого Миколая - Київ

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 17:10

Костел святого Миколая - Національний будинок органної і камерної музики України
      Головною причиною будівництва костелу Св. Миколая на вул. Великій Васильківській була заява якогось "мислителя", що місту необхідно будівлю, побачивши яке з поїзда, розумієш - що прийшов час збирати валізи. Це жарт, але не можна її відкидати, бо пан прав, костел добре видно із залізничних колій. Ще 8 серпня 1899 був закладений перший камінь нового костелу. Комітет, який займався спорудженням храму визнав найкращим ескіз студента Станіслава Воловського, згідно з яким місцевий архітектор В. Городецький склав проект костелу.

      Грунт, на якій будувався костел, мала нахил в сторону річки Либідь, виявилася складною і не стійкою. Тому при влаштуванні фундаменту були застосовані палі, причому вперше в такому масштабі - бетонні буронабивні, винайдені київським інженером А. Страусом. Бетон використовувався і для виготовлення штучних оздоблювальних матеріалів, "штучного" каменю. Скульптурні роботи виконувала майстерня Е. Сало. 6 грудня 1909 відбулося урочисте освячення костелу.

Архітектура костел Святого Миколая у Києві

      У планово-просторової композиції костел св. Миколи побудований у вигляді хрестоподібної базиліки з розвиненим трансептом, з двома вежами на головному, західному фасаді, і в меншій третьої - над середохресній, сигнатуркою з дзвоном. Головна увага зосереджена на західному фасаді - з трьома порталами, з величезним вітражеванний круглим вікном - "трояндою", над яким височить трикутний фронтон. По обидва боки - високі готичні стрілчасті вежі. Загальна висота споруди 55 метрів. Значно скромніше оформлено бічні і східний фасади.

Інтерєр костьолу Святого Миколая у Києві

      В інтер'єрі Костелу Святого Миколая в Києві варто звернути увагу на вівтарну частину, а в бічних навах знаходимо герби польських магнатів, іменитих засновників костелу. Костел був розрахований на 2300 місць. У радянські часи костел був закритий. У 1978 р тут створено "Республіканський будинок органної та камерної музики". Лише зі здобуттям незалежності України в римо-католицькому костелі поновилися і служби.

Як дістатися до костелу Святого Миколая у Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 110 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в автобус №5 або тролейбус №12 або маршрутне таксі №539 (10) (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 4 хвилини), далі відправитися в напрямку зупинки "вулиця Федорова" (приблизний час у дорозі - 8 хвилин) . Від зупинки пройти 430 метрів (5 хвилин) до Костелу Миколи в Києві (вул. Велика Васильківська, 75). Також до Костелу можна дістатися і на власному автомобілі.

Час роботи:
- Пн з 18:30, Вт - Сб: з 7:00 до 18:30, Нд: з 8:45 до 18:00

Контакти
Область
Київська область
Контактний номер
Початок будівництва: 1899 року
Кінець будівництва: 1909 року
Архітектор: С. В. Валовський, Владислав Городецький
Скульптор: Еліо Саля
Архітектурний стиль