Костел Святої Діви Марії Ангельської - Вінниця

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 15:27

Костел святий діви Марії у Вінниці
У Вінниці багато місць представляють інтерес для туристів. Костел Святої Діви Марії Ангельської - одне з найбільш привабливих серед інших.
Побудований в 1746 році на гроші вінницького старости Людвіка Калиновського, отримані від виграної судової тяганини з графом Потоцьким, він призначався для капуцинського ордена при капуцинського монастирі.

У 1888 році царська влада закрили монастир, перетворивши його в казарми, але костел не піддавалась змінам. Він продовжив діяти в якості парафіяльної католицької церкви.

Надалі храм багато разів закривався, але в роки Великої Вітчизняної війни його відреставрували і відкрили.

У радянський період його знову закрили, перетворивши в центральний лекторій міського товариства «Знання», де регулярно читалися лекції на атеїстичні теми.

Лише після розвалу Радянського Союзу Костел Святої Діви Марії зміг повернутися в лоно Римо - Католицької церкви, де і перебуває до сьогоднішнього дня.

Грандіозна реконструкція храму і належить йому території була проведена в 2003 році. Унікальний стиль тосканського бароко гармонійно вписався в архітектуру сучасного міста.

У будівлі Костелу Святої Діви Марії регулярно проводяться органні концерти, участь в яких беруть віртуози органної музики з різних країн світу, а напис на старовинному органі: «Помри, щоб воскреснути», наштовхує прихожан і простих відвідувачів на філософські роздуми.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- З Пн по Нд: з 10:00 до 19:00

Контакти
Область
Вінницька область
Контактний номер
Початок будівництва: 1746 року
Засновник: Людовік Калиновський
римо-католицька
Архітектурний стиль