Костел Воздвиження Святого Хреста - Берегове

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 23:28

Костел Воздвиження Святого Хреста - Берегове
Місто, що знаходиться неподалік південно-західних схилів Українських Карпат на берегах зараз каналізувати річки Верке, яка об'єднує басейни Латориці та Боржави, в 1063 заснував королівський син герцог Ламперт. Вважається, що храм
на цьому місці майже дощенту зруйнувала орда хана Батия в 1241, але місто Лампертсас не загинуло і згодом отримало право вільної торгівлі (+1247), а ще через сторіччя (1342) - статус королівського міста. У 1370 на лівому березі річки Верке з руїн попередника з'явився новий готичний Костел Воздвиження Чесного Хреста.

За довгу історію існування Костелу Воздвиження Чесного Хреста зазнав багато реконструкцій, які відбувалися після активних військових дій. Ремонтні роботи в 1518 і 1 522 привели до серйозних змін в архітектурному вигляді костелу. Зазвичай грабували і знищували храм турки і татари, але в 1565 спорудження костела неабияк постраждало від прихильників народженого за кілька десятиліть і вельми популярного в Угорщині протестантизму - третій за чисельністю (після католицизму і православ'я) гілки християнства.
Наступна реконструкція храму відбулася в 1657, після того як місто і святиню розграбували війська князя Юзефа Любомирського, а в 1686 повсталі проти Габс- бургов куруци (учасники антігабсбурзькой боротьби в Угорщині) підпалили костел, в якому, ховаючись від незадоволених, захищалися імператорські війська.

Після такого з'ясування відносин храм понад півтори століття лежав у руїнах і тільки в 1839-1846 рр. дочекався реконструкції за проектом і під керівництвом архітектора Альберта Тіхлера. Тоді над багатоярусної квадратної в плані вежею-дзвіницею з вартовими циферблатами на всі сторони світу надбудували ще один - восьмігранчастій ярус з високим шатровим верхом, оперезаний широкою просторою оглядовим майданчиком (тобто виконував функції дозорної вежі), а до південного фасаду костелу прибудували нову каплицю.
На рубежі XIX-XX ст. в костелі встановили орган, виготовлений в 1899 в Будапешті фірмою Франца Рігер. Зараз парафіяльним костелом Воздвиження Чесного Хреста займаються представники шановного чернечого ордену єзуїтів Мукачівської єпархії Римсько-католицької церкви в Україні.

Як дістатися до Костьол Воздвиження Чесні ХРЕСТА В БЕРЕГОВО

Від вулиці Джида Енев (ж/д вокзал) необхідно пройти 140 метрів в напрямку вулиці Богдана Хмельницького. Далі повернути ліворуч. Пройти 1.3 кілометра по Б.Хмельницького потім повернути праворуч в напрямку Костелу Воздвиження Чесного Хреста (пл. Ф. Ракоці II)
Так само ви можете дістатися до Костелу і на авто.
- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Закарпатська область
Кінець будівництва: 12 століття
римо-католицтво
Архітектурний стиль