Курган Чорна могила - Чернігівська область

Головне фото
Чорна могила - Чернігівська область

Курган чорна могила - Неймовірно дивним і загадковим місцем стародавнього Чернігова, який притягує до себе увагу туристів, є курган Чорна могила.
Це одне з найстаріших поховань, що збереглося до наших днів. Курган розташований в Новозаводському районі Чернігова і входить в державний заповідник Чернігів стародавній.

Розкопки кургану були проведені в 1872 - 1873 роках відомим російським археологом, істориком і архівознавець Д. Я. Самоквасовим.

Красива легенда про князя Чорному, засновника міста Чернігова, нібито поховання в цьому кургані, ще більше підігріває інтерес до нього. Але, на жаль, це всього лише легенда, бо археологічні дослідження показали: Чернігів набагато старше кургану.

Знайдені під час розкопок поховання двох чоловіків і жінки, розповіли історикам цікаві факти з життя та побуту стародавніх людей.

Чоловіки були одягнені у військові обладунки, поруч з ними знаходилася зброя, а також коні під сідлом. Серед жіночих речей переважали прикраси, злитки золота і срібла, металеві посудини, різноманітний посуд, виконана з срібла, керамічні вироби.

Багатство і розкіш цих знахідок говорять про високе становище і статус їхніх власників.

Курган Чорна могила вражає своїми розмірами. Його об'єм складає більше 120 метрів, а висота. - 11 метрів.

У стародавні часи курган оточував глибокий рів шириною близько 7 метрів. Пам'ятний обеліск, встановлений на вершині в 1873 році, зберігся до сьогоднішнього дня. Він, немов вірний страж, охороняє спокій кургану.

Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Адреса

google карта
Область
Чернігівська область