Унівська лавра - Лвівська область

Головне фото
Унівська лавра - Лвівська область

Святоуспенської Унівської Лаври

Унівська лавра: давня українська християнська церква
Найбільш сакральними центрами християнства вважають великі монастирі - лаври, де підтримуються культурні та релігійні традиції, зберігаються значні святині. Монастирів, що мають статус лаври, у світі небагато. В Україні їх чотири: три православні і одна-єдина греко-католицька - це Унівська Свято-Успенська лавра, розташована у Львівській області.
Унівська лавра: давня українська християнська церква
Це великий паломницький центр: два рази на рік, в свято чудотворної ікони Унівської Богородиці (третя неділя травня) і в свято Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) сюди зі Львова відправляється хресний хід прочан. Втім, лавра цікава і для туристів як чудовий архітектурний ансамбль в стилі ренесанс.

Унівська лавра розташований в мальовничій місцевості - в долині серед пасом гір. Ченці селилися тут ще в XIII столітті, проте обитель неодноразово відчинялися татарськими навалами, а в 1549 року татари повністю її знищили.

Унівська лавра: давня українська християнська церква
З початку XVII століття почалося відновлення лаври. За легендою, князь Олександр Лагодовський страждав хворобою ніг, яку не міг вилікувати. І якось уві сні з'явилася йому Богородиця і вказала на цілюще джерело у розореного монастиря. Князь знайшов це джерело, зцілився за допомогою нього, а в знак подяки побудував Унівський монастир заново.

Унівська лавра: давня українська християнська церква
Від тих часів і зберігся до наших днів архітектурний ансамбль лаври, що є одночасно і величним храмовим комплексом, і оборонною спорудою, здатним гідно протистояти ворожим нападам. Князь-засновник похований в монастирі, його надгробок є цікавим твором скульптурного портретного мистецтва - фігура князя в лицарських латах виготовлена ​​з мармуру. До наших днів діє і цілюще джерело, який був показаний князю Богородицею.

Поряд з джерелом підноситься головний храм монастиря - Успенська церква. Здалеку церква здається парадній і показною, але поблизу видно товсті стіни з бійницями, завдяки яким під час нападів храм перетворювався на міцну фортецю. Усередині церкви збереглися старовинні розписи.

Унівська лавра: давня українська християнська церква
Церква компактно оточують корпуси келій, зовнішні стіни яких служили оборонними стінами монастиря. Навколо них був викопаний глибокий рів і насипано вал. Зовні вздовж корпусів тягнеться затишна галерея, а на стінах вивішені старовинні розп'яття.
Завершують архітектурний ансамбль митрополичі покої, зведені на початку XIX століття для митрополита Михайла Левицького.

Як дістатися до Святоуспенської Унівської Лаври

Львів-Унів:
Місце відправлення маршрутного автобуса: м.Львів, вул. Личаківська, 150.
Час відправлення: 7:30; 10:50; 14:25; 17:50; 20:30.

Унів-Львів:
Час відправлення: 5:45; 8:40; 11:50; 15:40; 18:50.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Керуюча організація
УГКЦ
Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Область
Львівська область