Перейти до основного вмісту

Ялта

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 19:01

Ялта - це літня столиця Криму, його головний курортне місто славиться чудовим помірним субсередземноморським кліматом. Середня температура в липні тут 24 ° С, а середня температура в січні - 4 ° С. Місто потопає в зелені, є екзотичною для інших частин України.

Місто Ялта став популярним курортом відразу після відкриття дороги Сімферополь-Алушта-Ялта-Севастополь у 1838 році. Тут відпочивала переважно російська аристократія. У місті збереглося чимало гарних будинків ХІХ - початку ХХ ст. і розкішних дач, однак вони в основному в поганому стані: для сучасного туристичного бізнесу вигідніше зносити старе і будувати на його місці висотні готелі. В околицях міста збереглися літні резиденції членів імператорської сім'ї та представників вищого дворянства.

Центром міського життя є набережна і прилеглі до неї парки. Архітектурний ансамбль набережної складається з споруд ХІХ ст., Серед яких варто відзначити готелю «Росія» і «Мариино». У різні роки в готелях зупинялися Микола Некрасов, Антон Чехов, Максим Горький, Іван Бунін, Володимир Маяковський. Ялта є місцем дії відомого оповідання Чехова «Дама з собачкою», тому на набережній встановлено пам'ятник героям оповідання.

Відомої пам'ятки Ялти для туристів є ресторан «Золоте Руно» в вигляді давньогрецького корабля, прічалевшего до берега. У нього росте платан, вік якого - понад п'ятсот років. Під платаном починалися відносини поета Сергія Єсеніна та балерини Айседори Дункан.

На набережній розташована нижня станція канатної дороги, по якій можна здійснити захоплюючу подорож над містом.
У місті кілька храмів, пам'ятників архітектури: собор Олександра Невського, вірменська церква Святої Ріпсіме, собор Іоанна Златоуста. Останній є видатним витвором архітектурного мистецтва, це шедевр російського архітектора італійського походження Георгія Торрічеллі. Побудований в 1832-1837 рр., Собор успадковує англійська неоготичний стиль. Протягом ХІХ ст. собор був символом Ялти, а тепер її головною архітектурною пам'яткою.

Поляна казок в Ялті

На околиці Ялти розташована унікальна виставка під відкритим небом - Поляна казок. Тут серед кримського лісу розміщено понад двісті скульптур казкових персонажів - з бронзи, дерева, каменю. Поруч є зоопарк «Казка», де живе близько тисячі тварин.

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
28.29 км²
Засноване: XII ст.
Статус міста: з 1837 року
Населення: 78 200 (01.01.2014)
Густота населення: 2764.23 осіб/км²
Поштові індекси: 98600-98639
Телефонний код: +380 (654)
Висота над рівнем моря: 54 метрів
Водойма: Учан-Су, Дерекойка, Чорне море
Код КОАТУУ: 0111900000