Перейти до основного вмісту

Бучацький замок

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 20:45

Місто Бучач має великий туристичний потенціал, оскільки тут збереглося чимало цікавих пам'яток історії та архітектури. Серед них і чарівна ратуша, і храми, і давній монастир, а також два замки.
Бучацьку ратушу визнано найкрасивішою в Україні. Це справжній архітектурний шедевр в стилі пізнього бароко, який міг би стати гідною прикрасою навіть великих європейських міст. Ратушу зведено в 1751 році за проектом львівського архітектора Бернарда Меретина.

Бучач: місто двох замків
Її архітектура має лаконічні, але гармонійно збалансовані форми. Головною прикрасою ратуші є витончені скульптури, виготовлені майстром Йоганном-Георгом Пінзелем, видатним скульптором епохи бароко, який творив в Україні. Твори Пінзеля мають виразну пластику, своєрідний авторський стиль. Цікаво також, що серед чотирнадцяти скульптур ратуші є і біблійні святі, і античні боги, і сучасники скульптора.

Бучач: місто двох замків
Визначною пам'яткою міста є також Миколаївська церква XVII ст., В якій зберігся знаменитий різьблений іконостас в стилі бароко. Не поступаються архітектурною величчю і пам'ятники XVIII в. - Успенський костел і Василіанський монастир.
На березі річки Стрипа, на вершині високого скелястого пагорба підносяться руїни Бучацького замку, резиденції князів Бучацьких. Замок побудований в XIV столітті на місці давньоруського міста, а в XVII ст. перебудовано князями Потоцькими відповідно до нових фортифікаційних вимог. Стародавній замок-цитадель захистили з боку міста міцними бастеями.

Бучач: місто двох замків
Їхні стіни були похилі, що надавало їм стійкості до гарматних ядер. Під такою надійним захистом звели палац в стилі ренесанс, який був прикрашений аркадні галереями - начебто королівського палацу Вавель. Цікаво, що реконструкцією замку керувала жінка - Марія Могилянка, вдова Стефана Потоцького. До наших днів добре збереглися залишки саме її будівель - страйкують і палацу.
У 1648 році замок захопили козаки Максима Кривоноса, якого підтримувало місцеве населення.

Бучач: місто двох замків
Однак незабаром господарі Потоцькі відвоювали замок. У 1672 році місто взяла змором величезна армія, що складалася з турків на чолі з султаном Магометом IV і козаків під проводом гетьмана Петра Дорошенка. Замок довелося здати і підписати Бучацький мир між Османською імперією та Річчю Посполитою, за яким через місто пройшов державний кордон. Бучач виявився розділений на дві частини - західну польську і східну турецьку. Турецька окупація тривала одинадцять років, після першого поділу Польщі в 1772 році Бучач відійшов Священної Римської імперії.

«Підзамочок»

Додатковим зміцненням міста був замок в передмісті Підзамочок. Розташований в пологій місцевості, замок займав територію, де розміщувався військовий гарнізон. Руїни замку непогано збереглися до наших днів.

Бучач: місто двох замків
Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Тернопільська область
Відбудовий: у 1684 р.
Матеріал: камяний
Стан: руїна
Архітектурний стиль