Перейти до основного вмісту

Чернігів

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 22:12

Чернігів історія міста
Чернігів - місто з величезною історією і величним минулим. Сьогодні-це маленьке затишне містечко, а колись уявити існування Давньоруської держави без нього було абсолютно неможливо.

Точну дату заснування Чернігованазвать складно, але вперше про нього згадується в літописі 907 року. Сьогодні нічим не примітний на перший погляд, містечко в ті далекі часи Київської Русі був другим за значимістю, поступаючись лише стольному граду Києву в культурному та економічному розвитку держави.

Чернігів - маленьке місто з величезною історією
Про це свідчить те, скільки храмів і соборів, які можуть розповісти нам багато цікавого про Чернігів: його жителів, історії і навіть секрети цього дивного міста.

Найдавніші архітектурні пам'ятки Чернігова збереглися до наших днів з часів Київської Русі. Йдеться про Єлецькому монастирі і Спасо-Преображенському соборі.

Чернігів - маленьке місто з величезною історією
Успенський собор Єлецького монастиря будувався за зразком Києво-Печерської Лаври. Під ним виявлено велику кількість підземних ходів, катакомб і печер. Спасо-Преображенський собор знаменитий тим, що в 1654 році в ньому проходила Переяславська Рада, де було прийнято рішення про возз'єднання України з Росією.

Також зовсім неподалік розташований ще один охоронець історії - Борисо-Глебский собор, будівництво якого почалося в XI столітті, а в XII закінчилося. Собор багато разів перебудовувався, на території навіть видно сліди від старого фундаменту, що робить це місце більш загадковим.

Чернігів - маленьке місто з величезною історією
У Чернігові кожна вулиця, кожен скверик просякнутий подіями, які назавжди залишили відбиток в житті України.

Незважаючи на те, що на частку міста випало чимало випробувань: половці, татаро-монголи, польська шляхта, фашистські загарбники намагалися зрівняти його з землею, проте Чернігів знову і знову відроджувався, стаючи сильніше і продовжуючи захищати своїх мешканців.

Чернігів - маленьке місто з величезною історією
До сьогоднішнього дня містечко охороняє вал, який знаходиться в найдавнішій частині міста, оточений мальовничим парком. На валу знаходиться 12 чавунних гармат, здається, вони і зараз готові відстояти честь і життя міста. Ці гармати користуються великою популярністю у місцевої молоді, зокрема у дівчат.

Якщо дівчина хоче позбутися від настирливої ​​уваги кавалера, то призначає побачення у 13-й гармати, нагадаємо, що гармат всього 12. За гарматами знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається дивовижний краєвид на Десну.

Тут можна зупинитися, звільнити думки, милуючись чарівною красою природи. Дивно, скільки всього випало на долю Чернігова, а він стоїть, він процвітає і є одним з найбільших хранителів історії.

Чернігів - маленьке місто з величезною історією
Але Чернігів буде цікавий не тільки шанувальникам історії, він стане порятунком для тих, хто втомившись від міської суєти, хоче втекти в місце, де душа зможе насолодитися спокоєм і красою, де можна милуватися красивими пейзажами сидячи в затишній кафешці з чашкою гарячого чаю, де можна відпочити від усього світу.

Чернігів - маленьке місто з величезною історією
Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

Контакти
Область
Чернігівська область
Контактний номер
79 км²
Перша згадка; 907 року
Поділ міста: 2 райони
Населення: 292 299 (01.11.2016)
Густота населення: 3700 осіб/км²
Поштові індекси: 14000-499
Телефонний код: +380 (4622)
Висота над рівнем моря: 136 метрів
Водойма: р. Десна і Стрижень
День міста: 21 вересня
Код КОАТУУ: 7410100000