Перейти до основного вмісту

Чернівці

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:43

Чернівці - гід по місту: що подивитися в Чернівцях
Чернівці - гарне і колоритне місто, просякнуте особливою атмосферою Буковини. Буковина - невеликий багатонаціональний регіон, де протягом століть пліч-о-пліч жили українці, євреї, румуни, молдавани, угорці, німці, поляки, вірмени, росіяни, цигани та ін. Кожен з народів вніс свій внесок в буковинську культуру і в архітектурний ансамбль Чернівців .

Чернівці: перлина Буковини
Зорієнтуватися в місті нескладно: центральна площадьЧерновцов називається Центральної, а головна вулиця - Головною. У центральній частині міста багато красивих будинків XIX - початку XX ст., Пам'ятників австрійського модерну. В одному з таких будинків на Центральній площі Чернівців розташований художній музей. Його фасад прикрашає майолікові панно з зображенням античних богів, на даху встановлені скульптури Афродіти і Деметри. За ці давньогрецькі мотиви будинок називають Олімпом.

Чернівецька ратуша
У центрі площі Чернівців підноситься ратуша, побудована в 1843- 1847 рр. На її вежі встановлено годинник-куранти, а нижче, на балконі, рівно опівдні з'являється трубач в народній буковинської одязі. На протилежному боці площі встановлено пам'ятник Тарасу Шевченку.

Театральна площа Чернівців
Не менш парадній є Театральна площа Чернівців, на якій влаштована українська Алея зірок - за типом голлівудської Алеї Слави. Головна прикраса площі - будівля музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської. Його створили Фердинанд Фельнер і Герман Гельмер, найвідоміші в Європі архітектори театрів. За їхніми проектами будувалися театри по всій Європі, тому театри в баварському Фюрті, польської Торуні, румунською Югуж-Напока, угорською Будапешті схожі на чернівецький.

Чернівецький університет імені федьковича. історія виникнення
Головною визначною пам'яткою міста Чернівці є ансамбль Чернівецького університету імені Федьковича, завдяки якому Чернівці включили в список об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Ансамбль є справжнім архітектурним дивом, де дивно гармонійно змішані риси мавританського, візантійського, романського стилів і народні буковинські мотиви. Причому внутрішнє декорування університету не поступається зовнішньому.

Чернівці: перлина Буковини
Університет в Чернівцях засновано в 1875 році за сприяння буковинського митрополита Євгена Гакмана. В ансамбль входили резиденція митрополита, семінарський навчальний корпус, семінарська церква і пресвитерий. Зараз всі корпуси займає університет.
Будівництво тривало з 1864 до 1882 і мало надзвичайний розмах: спеціально були розроблені кар'єри, відкриті цегляний і керамічний заводи. Проект ансамблю створив чеський архітектор Йожеф Главку, а в оформленні декорів взяли участь віденські, чеські та буковинські майстри.
Як дістатися до Резиденції метрополітену (церкви трьох святителів) у Чернівцях

      Від вулиці Гагаріна, 38 (центральний ж / д вокзал в Чернівцях) необхідно пройти 1.3 км (17 хвилин) в напрямку вулиці Коцюбинського, 2 (Резиденція митрополитів (Університет) Церква Трьох Святителів у Чернівцях). Так само до собору можна дістатися і на власному автомобілі.

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Чернівецька область
Контактний номер
153 км²
Засноване: XII століття
Перша згадка: 1408 року
Поділ міста: 3 райони
Населення: 266 550 (01.05.2016)
Густота населення: 1742 осіб/км²
Поштові індекси: 58000—58033
Телефонний код: +380 (3722)
Висота над рівнем моря: 284 м
Водойма: річка Прут
День міста: перші субота — неділя жовтня
Номери автомобілів: 26, СЕ
Код КОАТУУ: 7310100000