Чигирин - Черкаська область

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:32

Місто чигирин Черкаська область
Важливим історичним містом України є Чигирин, який був столицею Гетьманський держави часів Богдана Хмельницького. Народно-визвольна війна під проводом Хмельницького є однією з найважливіших сторінок історії країни, без якої не було б і сучасної держави. Тому Місто Чигирин Черкаська область має велике значення як місце, де зародилася Українська державність.

Чигирин: гетьманська столиця Хмельницького
Історія війни почалася в 1648. На той час гноблення українських кріпаків польськими магнатами досягло критичного рівня, гонінь відчувала і українська національність, і православна віра, через що навіть шляхтичі українського походження бігли на Лівобережжі. Тому невдоволення мас зростало, а Богдану Хмельницькому вдалося стати тим харизматичним лідером, зумів конструктивно направить його в потрібне русло, організувати Непокірне Козацьке військо.

Чигирин: гетьманська столиця Хмельницького
Чигиринська фортеця - потужне укріплення козаків - розташовувалася на високому пагорбі, що забезпечував природну недосяжність. Зміцнення складалися з кам'яних стін з бастіону, дерев'яних дозорних веж і складної системи земляних валів. Така фортифікація робила фортеця майже неприступною. Однак існувала вона недовго.

Чигирин: гетьманська столиця Хмельницького
1678 турецька армія взяла Чигирин в облогу. За місяць запаси козаків скінчилися, і вони були змушені припинити опір. Однак здаватися на милість ворога було не в козацьких правилах. Вночі козаки вийшли з фортеці і підірвали порохові склади. Потужний вибух, розніс фортеця дощенту, завдавши великої шкоди і турецькому війську.
У наш час гора, де стояла фортеця, покрита затишним парком. На вершині встановлено пам'ятник Богдану Хмельницькому, а також пам'ятний знак - давній Козацький хрест.

Чигирин: гетьманська столиця Хмельницького
Нещодавно на руїнах фортеці були відтворені її основні споруди: бастіон Дорошенка, гетьманські палати, оборонна Петропавлівська церква, військова скарбниця тощо.
Під час робіт знайшли останки двохсот шістдесяти трьох загиблих козаків і поховали їх в спеціально побудованій каплиці.
Археологічні знахідки на місці Чигиринської фортеці зібрані в музеї, кам'яниці в стилі класицизм.

Село Суботів на Черкащині
Родовою резиденцією Хмельницької був хутір Суботів. За часів Богдана Хмельницького тут звели гетьманські палати і Іллінську церкву, де поховали гетьмана. Це один з кращих зразків архітектури в самобутньому стилі українського бароко. Церква прекрасно збереглася до наших днів і є пам'яткою національного значення.

Чигирин: гетьманська столиця Хмельницького
Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

Контакти
Область
Черкаська область
Контактний номер
10,7 км²
Статус міста: з 1795 року
Населення: 9 310 чоловік
Поштові індекси: 20900-20906
Телефонний код: +380 (4730)
Водойма: річки Тясмин, Ірклій
День міста: 15 жовтня
Код КОАТУУ: 7125410100